روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محمدجواد عسكری: تاكید بر گسترش صادرات محصولات كشاورزی در كشور

نماینده مردم داراب، زرین دشت و رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: گسترش صادرات بخش كشاورزی كشور هم از حیث تنوع محصولات و هم دارا بودن مزیت نسبی در برخی محصولات اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد.

1401/09/08
|
08:30
|

«محمدجواد عسكری» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: ظرفیت ها و قابلیت های ایران در تولید انواع محصولات كشاورزی به دلیل دارا بودن اقلیم های متنوع شاید در منطقه و حتی دنیا منحصر بفرد باشد.

وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر 500 میلیون نفر جمعیت كشورهای پیرامونی علاقه مند به مصرف محصولات كشاورزی ایران با نگاه به ارگانیك بودن و رعایت دوره كارنس این محصولات هستند.

نماینده مردم داراب، زرین دشت و رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه تولید محصول ارگانیك از مطالبات و نیازهای جدی مردم دنیا است، گفت: آینده بخش كشاورزی و بازار محصولات این حوزه بسیار روشن و امیدواركننده است.

وی در ادامه بر ضرورت گسترش صادرات در بخش كشاورزی ایران تاكید كرد و افزود: برای توسعه صادرات محصولات كشاورزی باید ساز و كارها و زیرساخت های لازم در كشور فراهم باشد كه خوشبختانه در این زمینه تلاش های خوبی در حال انجام است.

عسكری بیان داشت: برای تحقق این مهم ضرورت دارد در هر استان یك پایانه صادراتی محصولات كشاورزی ایجاد و در ضمن از ظرفیت های استانی و ملی باید در جهت گسترش صادرات در این حوزه به نحو احسن استفاده كرد.

وی ادامه داد: ایجاد پایانه های صادراتی از جمله ظرفیت‌های مهمی كه می تواند به توسعه صادرات محصولات كشاورزی كشور كمك شایان توجهی كند.

نماینده مردم داراب، زرین دشت و رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: تولید انواع محصولات كشاورزی در كشور باید مبتنی بر رعایت الزامات و استاندارد ها باشد تا خدای نكرده برگشت محصولات كشاورزی صادراتی از بازارهای هدف اتفاق نیفتد از اینرو می طلبد نظارت كافی در این حوزه اعمال شود.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد