روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محمود توكلی: 40 هزار مسكن مددجویی در روستاها احداث می شود

مدیركل دفتر تامین مسكن وامور مهندسی ساختمان كمیته امداد از احداث 40 هزار مسكن مددجویی در روستاهای كشور خبر داد.

1401/09/02
|
08:08
|

«محمود توكلی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: طبق برآورده های اولیه 40 هزار مددجوی كمیته امداد ساكن مناطق روستایی در كشور مشكل مسكن دارند.

وی همچنین اظهارداشت: مددجویان كمیته امداد ساكن در روستاها اغلب با مشكل مسكن فرسوده مواجه هستند.

مدیركل دفتر تامین مسكن وامور مهندسی ساختمان كمیته امداد گفت: جمعیت جامعه مددجویان كمیته امداد عدد ثابتی نیست چون متناسب با توانمندشدن و خروج برخی خانواده ها از تحت پوشش خانواده های جدید به زیر پوشش این نهاد افزوده می شوند.

وی افزود: در این رابطه تفاهم نامه‌ای با هدف همكاری تامین مسكن برای مددجویان كمیته امداد با چهار دستگاه و نهاد از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام امضا شده است.

توكلی ضمن اشاره به اینكه تفاهم نامه مزبور برای این افق دو ساله برنامه ریزی شده است، اظهارداشت: برش های استانی و شهرستانی برای حجم كمی این برنامه تنظیم و به تمامی استان ها ابلاغ شده است.

وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: ساخت و ساز در ایران تابع نظام فنی و اجرایی كشور است بنابراین همه مكلفند در ساخت و سازها آئین نامه ها، ضوابط و معیارهای فنی را به درستی رعایت كنند كه كمیته امداد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد