روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

امید قالیباف: بخشی از مشكلات بازار خودرو مربوط به خود بازار خودرو نیست

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از مشكلات بازار خودرو مربوط به خود بازار خودرو نیست بلكه ناشی از اتفاقاتی كه در بازارهای دیگر می افتد.

1401/09/01
|
08:48
|

«امید قالیباف» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: شوربختانه فشار این اتفاقات روی بازار خودرو وارد و بازار را از حالت تعادل خارج می كند.

وی همچنین اظهارداشت: شكل گیری تقاضاهای غیر واقعی در بازار خودرو ناشی از اختلاف قیمت بازار و كارخانه است به همین دلیل شرایط خاصی در این بازار ایجاد می شود.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به عرضه 1000 دستگاه خودروی پژو 207 متعلق به شركت ایران خودرو در بورس كالا در30 آبان ماه سال جاری گفت: طبق معمول در عرضه های اولیه ممكن است قیمت با حاشیه بازار متفاوت باشد چون انتظارات هنوز مشخص نیست و برای كسانی كه می خواهند قیمت های بالاتری پیشنهاد دهند كمی شرایط فرق می كند.

وی در ادامه افزود: امروز این اتفاق افتاد یعنی كمی قیمت پائین تر از قیمت بازار تعیین شد البته افزایش تولید این خودرو وانتظاراتی كه ممكن است در آینده داشته باشند نیز موثر است.

قالیباف اظهارداشت: وقتی محصولی برای فروش در بورس عرضه می شود بطور طبیعی انتظارات افرادی كه متقاضی هستند اینجا خود را نشان می دهد بنابراین امروز همه دیدند 50 میلیون تومان زیر قیمت بازار خودروی پژو 207 در بورس كالا قیمت خورد.

وی یادآورشد: این نشان می دهد هم قیمت پایه یا كارخانه ای خودروی مورد عرضه به بورس واقعی نیست و هم قیمت بازار آزاد واقعی نیست بلكه قیمتی كه امروز در بورس كالا تعیین شده قیمت واقعی است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد