روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

فرزاد پیلتن: هدف گذاری 3 میلیارد دلاری برای توسعه تجارت ایران و قطر

مدیركل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران از هدف گذاری سه میلیارد دلاری برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین دو كشور ایران و قطر خبر داد.

1401/08/30
|
09:09
|

«فرزاد پیلتن» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: یكی از رویكردهای اصلی دولت سیزدهم توسعه تجارت با كشورهای همسایه است.

وی اظهارداشت: مشكلات زیادی بر سر راه توسعه تجارت ایران با دنیا به خصوص كشورهای همسایه وجود دارداز اینرو تمام تلاش سازمان توسعه تجارت و دیگر دست اندركاران حوزه تجارت خارجی كشور اینكه مسائل و مشكلات در این حوزه هر روز نسبت به گذشته كمتر و در عین حال دسترسی به بازارها برای صادر كنندگان ایرانی تسریع و تسهیل شود.

مدیركل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تلاش بر اینكه از فرصت جام جهانی فوتبال در قطر تا جایی كه امكان دارد برای بهره برداری به نفع اقتصاد و تجارت خارجی كشور استفاده كرد.

وی در ادامه افزود: بر این اساس یك نمایشگاه اختصاصی با حضور 22 شركت ایرانی با هدف معرفی محصولات صادراتی ایران در بخش ها و گروه های مختلف كالایی در دوحه قطر برنامه ریزی شده است.

پیلتن اظهارداشت: سازمان توسعه تجارت ایران از دو تا سه ماه قبل سعی كرده ارتباط بین سیستم های مالی و بانكی دو كشور در زمینه مبادله پول بین تجار ایرانی و قطری را تسهیل كند.

وی عنوان كرد: همچنین در زمینه حمل و نقل كالا تلاش شده با راه اندازی یك خط كشتیرانی مستقل و منظم بین بنادر ایران و قطر برای توسعه صادرات دو كشور فراهم كند كه خوشبختانه امروز این اتفاق افتاده است.

مدیركل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران بندر دیر در استان بوشهر را از مبادی عمده صادرات كالاهای جمهوری اسلامی ایران به قطر اعلام كرد و یادآورشد: این بندر به سیستم ایكس ری برای كنترل محموله های صادراتی تجهیز شده است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد