روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

حسین زینلی كشت قراردادی دو هزار و 300 هكتار گیاهان دارویی در كشور

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد گفت: برای نخستین بار اتحادیه ملی تعاونی كشاورزی گیاهان دارویی در استان همدان دو هزار و 300 هكتار كشت گیاهان دارویی را بصورت قراردادی عملیاتی كرده است.

1401/08/29
|
08:50
|

«حسین زینلی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: امسال در راستای سیاست های وزارت جهاد كشاورزی مقرر شده بیشتر كشت های انواع محصولات كشاورزی در كشور قراردادی شود.

وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه قدم های خوبی در بحث كشت قراردادی گیاهان دارویی در كشور برداشته شده است.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد گفت: با كشت قراردادی گیاهان دارویی محصول از نظر سلامت و كیفیت مورد پایش قرار می گیرد و این محصولات به راحتی می توانند در بازار فروش بسته به بازار مصرف استفاده شوند.

وی در ادامه افزود: اتحادیه ملی تعاونی كشاورزی گیاهان دارویی برای نخستین بار در استان همدان دو هزار و 300 هكتار كشت گیاهان دارویی را بصورت قراردادی عملیاتی كرده است.

زینلی بیان داشت: قرار شده كشاورزانی كه در این پروسه قرار می گیرند به معنای واقعی از آنان در ابعاد مختلف حمایت شود.

وی عنوان كرد: وزارت جهاد كشاورزی با حمایت های یارانه ای از كشاورزان مشمول كشت قراردادی هزینه تولید را كاهش و در برابر عملكرد تولید گیاهان دارویی در واحد سطح را افزایش خواهد داد.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد كشاورزی گفت: تلاش شده انواع نهاده‌های مورد نیاز از جمله بذر، سم و كود در اختیار كشاورزان قرار گیرد و مطابق دستورالعمل فنی دفتر طرح گیاهان دارویی وزارتخانه كاشت و فرآوری گیاهان دارویی در كشور اجرایی شود.

وی با تاكید بر ممنوعیت واردات گیاهان دارویی كه در داخل كشت می‌شوند، افزود: وزارت جهادكشاورزی برای تثبیت قیمت‌ها و همچنین علاقه‌مندی كشاورزان به تولید در صورت موجود بودن محصول ایرانی در بازار از واردات جلوگیری خواهد كرد.

زینلی یادآورشد: واردكنندگان ضمن مراجعه به وزارت جهادكشاورزی و دفتر گیاهان دارویی برنامه واردات خود را برای تنظیم بازار بررسی چون بدون هماهنگی اقدام به ثبت و ورود كالا كنند مجوز واردات به آنان داده نخواهد شد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد