روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محرم سلطانی: مشوق و عوارض ابزاری برای مدیریت بازار محصولات كشاورزی

مدیركل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد كشاورزی گفت: مشوق و عوارض یكی از ابزارهای مهم مدیریت بازار محصولات كشاورزی در كشور است.

1401/08/26
|
14:00
|

«محرم سلطانی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: همچنین برای تنظیم بازار داخلی و همینطور جهت حمایت از تولید و صادرات در بخش كشاورزی از این ابزارها استفاده می شود.

وی در ادامه از تعیین عوارض صادراتی برای سه محصول سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی غیر گلخانه ای در كشور خبرداد و اظهارداشت: این عوارض از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به گمرك ابلاغ شده است.

مدیركل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد كشاورزی گفت: نوسانات شدیدی به تازگی بر بازار محصولاتی مثل سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی غیر گلخانه ای در كشور ایجاد و مصرف كنندگان را در تامین این محصولات دچار مشكل كرده است.

وی همچنین با بیان اینكه وزارت جهاد كشاورزی وظیفه تولید، تامین و بازار محصولات كشاورزی را برعهده دارد، افزود: این سیاست به جهت تنظیم بازار و تامین نیاز داخل اتخاذ شده تا بتوان نوسانات و التهابات موجود دربازار را كنترل كرد.

سلطانی یادآورشد: میزان عوارض برای سیب‌زمینی 70 درصد، میزان عوارض گوجه فرنگی غیرگلخانه‌ای 100 درصد و میزان عوارض پیاز 120 درصد تعیین شده است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد