روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

محمد برزگری: رئیس مركز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی كشور از آخرین مهلت تعیین تكلیف دستگاه ‏های كارتخوان‏، پایان دی ماه خبر داد

برزگری گفت: تمامی دستگاه های كارتخوان بانكی و یا درگاه های پرداخت الكترونیكی كه متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.

1400/10/27
|
11:50

به گزارش رادیو اقتصاد؛ محمد برزگری، با بیان اینكه سازمان امور مالیاتی كشور در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از آخرین مهلت تعیین تكلیف دستگاه‏ های كارتخوان‏، پایان دی ماه خبر داد و با اشاره به اینكه سازمان امور مالیاتی ایران، با همكاری بانك مركزی در حال ساماندهی و تعیین تكلیف دستگاه‌های كارتخوان بانكی و درگاه های پرداخت الكترونیكی و اتصال آنها به پرونده مالیاتی است، گفت: كلیه فعالان اقتصادی دارای ابزار پرداخت های بانكی می‌توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الكترونیك مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir برای ایجاد تناظر بین دستگاه های كارتخوان و پرونده مالیاتی حداكثری تا پایان دی ماه سال جاری اقدام نمایند.

وی تاكید كرد: یكی از مهمترین مواردی در قانون فروش مودیان بانك و با همكاری سازمان مالیاتی برای دستگاه های كارتخوان بود و در چند مرحله اجرا شد و یك هماهنگی شكل گرفت كه فرآیند آن از 15 دی ماه اجرایی شد و برای ایجاد تناظر بین دستگاه های كارتخوان و پرونده مالیاتی حداكثری تا پایان دی ماه سال جاری فرصت دارند تا اقدام نمایند.

برزگری تاكید كرد: به همه دارندگان كارتخوان پیامك ارسال شده تا برای تعیین تكلیف دستگاه خود به سامانه سازمان امور مالیاتی پایان دی‌ماه، آخرین مهلت تعیین تكلیف مالیاتی دستگاه‌های كارتخوان تعیین شده است كه بر اساس آن صاحبان این دستگاه‌ها باید برای كارتخوان‌های خود پرونده مالیاتی تشكیل دهند.

رئیس مركز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: آخرین آمار دستگاه های غیرفعال به 550 افزایش پیدا كرده است و افرادی كه كارتخوان دارند و هنوز فعال نكرده اند می توانند به سامانه مراجعه و فعال نمایند و یا در صورت عدم كاربری آنرا غیر فعال كنند.

وی افزود: خیلی از دارندگان دستگاه كارتخوان فكر می كنند كه هر دستگاه برایش مالیات خواهد خورد در صورتیكه افراد مشخص هستند و مالیات برای اشخاص خواهد بود.

وی به معافیت های مالیاتی اشاره كرد و گفت: موسسات خیریه در صورت ثبت در سامانه و تایید از پرداخت مالیات معاف خواهند بود از دیگر معافیت ها موضوع 139 در امر صادرات است و دیگر مشوق های معافیت مالیاتی برای افرادی است كه خود اظهاری داشته اند.

وی با تصریح بر اینكه باید هر دستگاهی به نام خودش باشد در پایان خاطر نشان كرد: برنامه ای در آینده و برای شفاف سازی داریم تا دیگر دستگاه ها كه به نام افراد است مشخص شود و
تمامی دستگاه های كارتخوان بانكی و یا درگاه های پرداخت الكترونیكی كه متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، غیرفعال خواهند شد.

دسترسی سریع
روز از نو