روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

فرشید پورحاجت: یك عضو كانون سراسری انجمن‌های انبوه‌سازان از نقش فناوری در تولید طرح نهضت تولید مسكن خبر داد

پورحاجت گفت: بازار مسكن یك بازار كاملا اقتصادی است.

1400/09/08
|
13:39

به گزارش رادیو اقتصاد؛ فرشید پورحاجت عضو كانون سراسری انبوه‌سازان در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از نقش فناوری در تولید طرح نهضت تولید مسكن خبر داد و گفت: بخش مهم مسكن یك بازار كاملا اقتصادی است و ایجاد اشتغال می كند و نقش مهمی را دارد و با كمبود 5 میلیون واحد مسكونی كه تورم لجام گسیخته ای در اقتصاد بوجود آوده و شوربختانه موضوع مسكن از دسترس مردم دور مانده است.

وی افزود: با توجه به مقوله عرضه و تقاضا در اقتصاد دولت به دنبال تقویت این بخش است و مجلس محترم كمك می كند تا با ابزارهای دولت این بخش را تقویت كند.

پورحاجت اضافه كرد: پروژه‌های جهش و نهضت تولید مسكن، طرح‌های پیچیده‌ای نیستند كه تماما نیاز به فناوری خارجی‌ها داشته باشد ما در داخل نیاز ها را برطرف خواهیم كرد همانطور كه در طرح مسكن مهر سال 88 این فناوری انجام شد.

وی ادامه داد: دولت باید شرایطی را فراهم آورد تا بخش خصوصی بتواند فناوری را در داخل تولید كند و هم وارد كند تا توسعه در ساختار مسكن رخ دهد هر كجا دولت مستقیم دخالت كرد و شرایط را فراهم نكرد مشكلات بوجود آمد كه باید دولت نظارت و حمایت كند و شرایط را برای بخش خصوصی فراهم آورد كه حدودا 350 هزار واحد توسط بخش خصوصی تولید شده است.

فرشید پورحاجت عضو كانون سراسری انبوه‌سازان در پایان گفت: با توجه به حجم عظیم بافت های فرسوده كه باید احیا شود و نقش انبوه سازان در بخش فناوری بسیار اهمیت دارد و علاوه بر كیفیت همچنین در سرعت بخشیدن به وظیفه خودش عمل كرده است هر چند نظام مهندسی از زمان تاسیس نتوانست با نیاز و فناوری مسكن خود را سازكار كند.

دسترسی سریع
روز از نو