روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

سرهنگ احمد سعیدی: رئیس سازمان بسیج جامعه عشایری كشور از خدمات رسانی به روستاهای محروم و عشایر كشور خبر داد

سعیدی با بیان اینكه بسیج تهدیدهایی را كه متوجه ایران اسلامی بود به فرصت تبدیل كرد گفت: بسیجیان عشایر نیز در تمام عرصه ها پرچم‌دار و پیشرو بوده‌اند.

1400/09/04
|
14:47

به گزارش رادیو اقتصاد؛ سرهنگ احمد سعیدی رئیس سازمان بسیج جامعه عشایری كشور در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از خدمات رسانی به روستاهای محروم و عشایر كشور خبر داد و ضمن تبریك هفته گفت . امروز كه با نام بسیج و عشایر نام گذاری شده بسیج عظیم ترین یادگار امام راحل (ره) است كه در همه عرصه های مورد نیاز انقلاب و ایران اسلامی از دفاع مقدس تا سازندگی، اقتصادمقاومتی و محرومیت زدایی حضور فعال و موثر داشته است.

وی از برنامه های حوزه عشایری بسیج اظهار داشت: سازمان بسیج جامعه با داشتن ظرفیت عظیم و ارزشمند بسیجیان سلحشور و انقلابی عشایر در كنار نخبگان و دانشگاهیان بسیجی جامعه عشایری در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در گام دوم انقلاب و پیگیری و كمك به رفع مشكلات جامعه عشایری و تولید كشور حركت می كند.

وی بیان داشت: حوزه بسیج جامعه عشایری كشور بیش از 850برنامه در محرومیت زدایی و خدمات رسانی در سطح روستا های محروم شامل دامپزشكی، پزشكی در قالب اكیپ های سیار همچنین آب رسانی و جشنوارهایی در یادواره شهداء و مسابقات تیر اندازی برای بسیجیان عشایر آن هم برای اولین بار با سلاح ( برنو) شخصی خودشان برگزار كردیم .

وی ادامه داد :شركت بسیجیان عشایری در چشنواره تیراندازی برای اولین مرتبه شركت كنندگان عشایر در این مسابقات با سلاح برنو و شخصی حضور پیدا كردند و به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

وی بیان داشت: در هفته بسیج با شعار "بسیج پاره تن مردم است" برنامه شاخص را توسط حوزه های عشایری اجرا می كنند كه می توان از این عنوان برنامه ها به توزیع بسته های معیشتی، لوازم التحریر، اعزام گروه های جهادی عشایر برگزاری میز خدمت بررسی مشكلات عشایری واكسیناسیون دام، را می توان نام برد.

سرهنگ احمد سعیدی رئیس سازمان بسیج جامعه عشایری كشور در پایان افزود: یكی از بارزترین ویژگی های عشایر نقش ان در كار جهادی و امنیت غذایی، صنایع دستی، كار شبانه روزی خانوادگی، تامین كرك و پشم، صنایع لبنیات، زنبورداری، گیاهان دارویی و استفاده حداقلی از منابع زیر ساخت و انرژی كشور را به عنوان ارزنده ترین كارهایی نام برد كه نقش عشایر در ان همیشه برجسته بوده است.

دسترسی سریع
روز از نو