روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

كامبیز معتمد وزیری: سرپرست مركز اصناف و بازرگانان وزارت صمت از اجرای دستورالعمل ساماندهی آگهی‌های الكترونیكی خودرو خبر داد

معتمد وزیری گفت: در این دستورالعمل امكان احراز هویت آگهی‌دهندگان، امكان احراز صلاحیت كسب و كاری آگهی‌دهندگان، امكان احراز وجود خودروی آگهی شده فراهم خواهد شد.

1400/09/01
|
11:28

به گزارش رادیو اقتصاد؛ كامبیز معتمد وزیری به عنوان سرپرست مركز اصناف و بازرگانان وزارت صمت در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از اجرای شدن دستورالعمل ساماندهی آگهی‌های الكترونیكی خودرو خبر داد و گفت: در این ركود بازار خودرو و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد كه مصرف كننده را به سمت آن چیزی كه خودشان تعیین می كردند با این دستورالعمل شفافیت و احراز هویت؛ شرط وزارت صمت برای آگهی خودرو می باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به تاثیرگذاری درج آگهی‌های غیر واقعی خودرو و قیمت‌سازی‌ های صوری بر اذهان عمومی و ایجاد فضای تنش و نگرانی عمومی از گرانفروشی، سكوهای درج آگهی خودرو موظف شدند روی تمامی بسترهای الكترونیكی خود اعم از وب سایت و نرم افزار موبایل، شش قابلیت مهم را ایجاد كنند.

وی افزود: بر این اساس امكان احراز هویت آگهی‌دهندگان، امكان احراز صلاحیت كسب و كاری آگهی‌دهندگان، امكان احراز وجود خودروی آگهی شده، اختصاص نشان مجزای با رنگی متفاوت مشخص گردد و اطلاع رسانی به كاربران و ایجاد امكان مرتب سازی و فیلتر كردن، نمایش مجموع تعداد آگهی های منتشر شده توسط یك آگهی دهنده و اعلام روش نظارت و قیمت آگهی های خودرو این قابلیت‌ها خواهند بود كه باید توسط سكوهای درج آگهی خودرو اجرایی شوند.

وزیری افزود: با این طرح در پلتفرم ها سعی شده تا كاربران از احراز هویت خودرو و فروشنده آیا شخصی حقیقی است یا نمایشگاه دار برای كاربران مشخص خواهد شد و در این ابلاغیه تاكید شده است كه این مركز ضمن پیگیری اجرای الزامات فوق توسط سكوهای درج آگهی خودرو در مهلت های تعیین شده، كه برای احراز آگهی دهنده تا 29 ابان و برای احراز هویت خودرو تا 5 آذر در نظر گرفته شده عملكرد سكوها را ارزیابی و به صورت مداوم گزارش دهد.

وی ادامه داد: همچنین این مركز با همكاری مركز توسعه تجارت الكترونیكی (وزارت صمت) نسبت به نحوه عملكرد سكوها در خصوص مفاد این ابلاغیه را در رتبه‌بندی كسب و كار الكترونیكی لحاظ خواهد شد.

كامبیز معتمد وزیری سرپرست مركز اصناف و بازرگانان وزارت صمت در پایان تاكید كرد: در صورت تخلف از الزامات فوق برابر قوانین و مقررات، دادستانی كل كشور با متخلفان برخورد قانونی خواهد كرد.

دسترسی سریع
روز از نو