روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

غلامرضا حسن پور: رئیس سازمان بسیج اصناف از حمایت تولیدات داخلی در كشور خبر داد

حسن پور گفت: بسیج اصناف در امتداد دولت و مردم حركت می كند.

1400/09/01
|
10:38

به گزارش رادیو اقتصاد؛ غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از حمایت تولیدات داخلی در كشور خبر داد و گفت: در گرامیداشت هفته بسیج و نام گذاری این روز وظیفه این سازمان همچون سال های گذشته با داشتن ظرفیت بیش از 3 میلیون صنف و 600 هزار تولید كننده كوچك بسیج اصناف به عنوان یك رابط، مشوق و حمایت از صنوف و تولیدات داخلی و دولت برای بهبود معیشت مردم است.

وی اظهاركرد: خوشبختانه در حمایت از تولید داخل شاهد بودیم كه در وضعیت كرونایی و نیاز به دستگاه اكسیژن این كالا در كشور تولید شد و دیگر واردات از خارج از كشور نداشتیم.

رئیس سازمان بسیج اصناف كشور افزود: حمایت از كسب و كار خانگی و كارگاه های تولیدی و در ادامه وصل كردن آنها به كارخانه ها، از اهداف اساسی بسیج اصناف است كه در روستاها ایجاد شغل كردیم و در زمینه صنایع دستی، قالی بافی اقدامات خوبی به عمل آمده است.

وی بیان كرد: بحث كشاورزی به عنوان امنیت غذایی بسیار مهم است و باید به این حوزه توجه ویژه داشت. وقتی تولید در روستاها رونق پیدا كند و كشاورزی هم خوب باشد دیگر مشكل مهاجرت به شهرها را آنچنان نخواهیم داشت و سعی كردیم تا این مهاجرت معكوس عمل كند.

رئیس سازمان بسیج اصناف كشور ادامه داد: زمانی موانع اقتصادی از جامعه رفع و معیشت مردم بهبود خواهد یافت كه ما به عنوان فعالان اقتصادی با یكدیگر همدل و همراه باشیم.

غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در پایان اضافه كرد: بسیج هیچ كار اقتصادی انجام نخواهد داد و وظیفه اصلی ما رفع موانع است. یكی از قابلیت های مهم بسیج این است كه می تواند به راحتی بین بخش خصوصی و بخش دولتی ارتباط برقرار كند.

دسترسی سریع
روز از نو