روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

مهدی رحیمی: رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور از گفتمان جهاد علمی مورد نیاز كشور در سند راهبردی در گام دوم خبر داد

رحیمی گفت: در سند راهبردی 10 ساله اعتلای بسیج كه آغاز آن در سال جاری بوده است و منطبق با فرامین مقام عظمای ولایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور در حال انجام است.

1400/09/01
|
09:53

به گزارش رادیو اقتصاد؛ مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از گفتمان جهاد علمی مورد نیاز كشور در سند راهبردی در گام دوم خبر داد و گفت: در روز نامگذاری بسیج و علم و فناوری در چله دوم و گام دوم سند تنظیم اعتلای سازمان بسیج گفتمان جهاد علمی مورد نیاز كشور و نقشه راه در سال 1400 تنظیم شده است.

وی بیان كرد: در این راهبرد جهادی برای رسیدن به قله‌ های رفیع علمی كشور نیازمند تفكر جهادی مدیرانی هستیم كه حضور در میدان داشته باشند و در راستای تحقق این حضور میدانی در جهاد علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور نیازمند هم افزایی، وحدت و هم گرایی در فعالیت‌های علمی كشور هستیم.

رحیمی خاطرنشان كرد: هم افزایی، وحدت و هم گرایی در فعالیت‌ های علمی كشور موجب می‌شود تا فرمایش مقام معظم رهبری كه فرمودند؛ تلاش كنید تا به مرجعیت علمی برسید در كشور محقق شود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور فعالیت و برنامه‌ های سازمان متبوعه خود را در راستای رسیدن به قله‌ های دانش و مرجعیت علمی را بیان و یادآورشد: نوآوری در عرصه علم و دانش به جای تقلید، تشكیل 200 هزار هسته ی علمی، 148 مركز رشد در سراسر كشور، 40 هزار شركت دانش بنیان و 3 مركز اصلی نوآوری و 500 مركز رشد و .... از جمله اقداماتی است كه كشور را به سمت رسیدن به مرجعیت علمی خواهد رساند.

وی در پایان با اشاره به فعالیت و ایجاد بیش 60 هزار معاون علمی و ایجاد اشتغال زایی در استان ها و همیاری مردم و ساخت 12 پروژه نوظهور بصورت حرفه ای گفت: تحقق مرجعیت علمی و رسیدن به قله‌ های رفیع دانش برای ایران در جهان محقق شدنی است وبسیج علمی، پژوهشی و فناوری كشور برای رسیدن به این اهداف در تلاش شبانه روزی است.

دسترسی سریع
روز از نو