روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

مجتبی یوسفی: عضو هیئت رئیسه مجلس از خروج 7 میلیارد سرمایه ایرانیان در بخش مسكن در كشور بیگانه خبر داد

یوسفی گفت: جدیدترین داده‌های ارائه شده توسط مركز آمار تركیه كه به ماه اوت (2021) برمی‌گردد نشان می‌دهد شهروندان ایرانی با خرید بیش از یك هزار و پانصد خانه در این كشور باز هم از سایر شهروندان خارجی پیشی گرفته‌اند.

1400/07/28
|
11:32

به گزارش رادیو اقتصاد؛ مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از خروج 7 میلیارد دلار ارز از ایران برای خرید ملك در تركیه طی سال‌های 1397 تا 1399 خبر داده است. او گفته با این اقدام، شهروندان ایرانی تركیه را ورشكستگی نجات دادند.

وی افزود: كشور توسط عوامل خود و طبق تبلیعات اغوا كننده در شبكه های ماهواره ای داشته اند و مستندهایی هم درست كردند و محل های بكر را نشان مردم می دهند و پس از سرمایه گذاری مشاهده كردند كه روستایی در یك منطقه دور افتاده بوده است.

به گفته وی آنها قوانینی را مانند سرمایه گذاری در بخش مسكن بالای 250 هزار دلار با اقامت را طرح كردند كه به مردم عزیز و ایرانیان با داشتن تمدن و قدمت طولانی توهینی بیش نخواهد بود.

او گفت: یكی از ایرادت دولت ها این بوده كه نتوانستند بستر مناسبی را در جذب سرمایه پردم انجام دهند و حتی در بورس هم درست عمل نشد همچنین مسكن مهر ایراداتی داشت كه دولت قبل می بایست در رفع ان اقدام می كرد نه اینكه كلا آن را تعطیل كند.

یوسفی افزود: پس از نقش ایران در عدم سقوط دولت اردوغان در كودتا، این بار ایرانیان با خرید ملك، تركیه را از ورشكستگی نجات دادند.

او اضافه كرد: طی سال ها از از 97 تا 99 معادل 7 میلیارد دلار ارز برای خرید ملك در تركیه از كشور خارج شده است هزینه گستاخی های اخیر را برخی از ایرانیان پرداخت كرده‌اند.

وی افزود: طی سال‌ های اخیر شهروندان ایرانی از جمله پرشمارترین خریداران خارجی خانه در تركیه بوده‌اند؛ طی یك سال اخیر در اكثر ماه‌ها، ایرانی‌ها در مقایسه با سایر شهروندان غیرترك، بیشترین تعداد خانه‌ها را در این كشور خریده‌اند.

مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران در پایان تاكید كرد مسئولان وعده های كوتاه مدت ندهند اول با برنامه ریزی صحیح به مردم امیدواری بدهند كه به جای اینكه 7 میلیارد را در كشور خودشان صرف كنند آن را در كشور بیگانه سرمایه گداری نكنند چون هیچ مرجع قانونی پشت آن در كشور بیگانه نیست و خود مردم اقدا كرده اند و در آخر اینكه در صورت رونق گرفتن بازار مسكن هم سرمایه گذاری جذب خواهد شد و هم ایجاد اشتغال در كشور خواهد شد.

دسترسی سریع
روز از نو