روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

حسین درودیان: معاون هماهنگی بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران از 21 هزار و 134 بازرسی صنوف تهران در شهریور خبر داد

درودیان گفت: انجام 21 هزار و 134 بازرسی از صنوف شهر تهران، منجر به تشكیل 5029 پرونده و صدور 465 ابلاغیه برای صنوف بدون پروانه كسب بود.

1400/07/26
|
07:22

به گزارش رادیو اقتصاد؛ حسین درودیان، معاون هماهنگی بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از 21 هزار و 134 بازرسی صنوف تهران در شهریور خبر داد و با اشاره به نتایج شكایات مردمی نیز گفت: تعداد كل شكایات تلفنی 2118 مورد بوده كه از طریق سامانه تلفن 124 در قالب ستاد خبری دریافت شده است كه از این تعداد 1041 مورد متخلف و 1077 مورد غیرمتخلف بوده‌اند.

درودیان در ارتباط با آمار گشت‌های مشترك بیان داشت: تعداد 183 مورد گشت مشترك با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف به عمل آمده است كه از بین 1732 مورد بازرسی انجام شده در مجموع 367پرونده تنظیم گردیده است.

وی افزود: بیشتر این بازرسی ها توسط اطلاع مردم با شماره 124 بوده كه ماموران در محل حاضر شده و در صورت مشاهده تخلف مراتب گزارش و به مقامات ذیصلاح ارجاع شده است.

وی همچنین اضافه كرد: ما فقط می توانیم صنوف مشخص و دارای پروانه كار را در صورت تخلف برخورد كنیم از طریق اتحادیه آنان و دیگر فروشندگان بدون مجوز در صورت مشاهده تخلف ضمن ارجاع به مسولان ذیصلاح محل كار پلمپ می شود.

معاون هماهنگی بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران با اشاره به انجام واكسیناسیون گسترده اصناف گفت: هرچند كه در حال حاضر تعداد افراد واكسینه شده در بین عموم مردم و اصناف افزایش یافته با این وجود نباید فراموش كنیم كه ویروس كرونا از بین نرفته است باید مانند سابق رعایت اصول بهداشتی لازم را سرلوحه فعالیت‌ها و حضورمان در محل كار و در تمامی مكان‌ها قرار دهیم.

درودیان ضمن در خواست از مردم برای خرید تاكید كرد: در صورت خرید از فروشگاه هایی كه دارای مجوز هستند اقدام نمایند و در صورت تخلف مراتب را با شماره 124 اعلام تا پیگیری از طریق اتحادیه انان انجام شود.

به گفته وی بیشترین شكایات مردمی در این ماه و ماه های گذشته كالاهای مورد مصرف و روزانه مانند مرغ، تخم مرغ و دیگر مایحتاج آنان بوده است.

حسین درودیان، معاون هماهنگی بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در پایان خاطر نشان ساخت: به منظور رعایت پروتكل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی، بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران همچنان حساس و دقیق بوده و نظارت كافی را در این خصوص دارد و با افراد خاطی برخورد می‌شود؛ ضمن اینكه از تمام اصناف درخواست داریم همچنان نسبت به رعایت پروتكل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی دقت نظر داشته باشند تا شاهد ریشه كن شدن كامل بیماری باشیم.

دسترسی سریع
روز از نو