روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

هومن عرب شیرازی: كارشناس محیط زیست از مردم خواست تا با محیط زیست مهربانتر باشند

عرب شیرازی گفت: بیایید مرهمی برای زخم های زمین باشیم تا مخرب.

1400/06/30
|
11:31

به گزارش رادیو اقتصاد؛ هومن عرب شیرازی كارشناس ارشد محیط زیست در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد گفت: وقتی اعلام می شود سفر نروید اول به خاطر سلامتی خودتان و خانواده تان است و سپس آلوده نكردن محیط زیست پس بیایید اخلاق رفتاری با محیط زیست داشته باشیم و مرهمی برای زخم های زمین باشیم نه مخرب.

وی افزود: باید از خودخواهی بیرون بیاییم و بیشتر به طبیعت كمك كنیم تا اینكه ضربه بزنیم نیازهای بی پایان انسان و میل او به پیشرفت و توسعه باعث شده تا در طول سالیان متمادی به جان زمین بیفتد و تمام عناصر آن را خودخواهانه از بین ببرد و یا مورد استثمار قرار دهد.

وی گفت: ریختن زباله و پسماند ها باعث تغییر اقلیمی خواهد شد و با كمبود آب و همانطور كه می دانید بیابان زایی یكی از نگران كننده ترین چالش های امروزی دنیاست كه ذره ذره زمین را می خورد و در نهایت از آن متروكه ای بی آب و علف به جای می گذارد. و ما هم به افزایش این موضوع دامن می زنیم.

عرب شیرازی اضافه كرد: درسته سفر كردن بسیار خوب است اما باید فرهنگ درست سفر كردن و درست مصرف كردن و بالاخره اخلاق رفتاری با محیط را یاد بگیریم.

هومن عرب شیرازی كارشناس محیط در پایان تاكید كرد: باید اول از خودمان شروع كنیم و اخلاق رفتاری را با محیط زیست رعایت كرده و بدان عمل كنیم خود به خود این رفتار ها در حیوانات هم تاثیر گذار خواهد بود همانطور كه ما هم از رفتار ها و كمك های حیوانات به یكدیگر در مستندها می بینیم و شاهد هستیم.

دسترسی سریع
روز از نو