روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

مجتبی یوسفی: عضو هیئت رئیسه مجلس از وضعیت نیروهای غیر رسمی در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی خبر داد

یوسفی گفت: دولت تبدیل وضعیت نیروهای شركتی و غیر رسمی را در دستور كار قرار دهد.

1400/06/27
|
12:53

به گزارش رادیو اقتصاد؛ مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از وضعیت نیروهای غیر رسمی در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی خبر داد و گفت: در بسیاری از وزارتخانه و سازمان ها نیروهایی به شكل غیر رسمی و قرار دادی مشغول به كار هستند كه شاید یك چهارم حقوق افراد رسمی را دریافت می كنند و این بی عدالتی وجود دارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه نیروهای شركتی فعال در وزارتخانه ها از وضعیت معیشتی مطلوبی برخوردار نیستند، از دولت خواست تا ساماندهی این نیروها در وزارتخانه ها همچنین تبدیل وضعیت نیروهای شركتی ایثارگران و شهرداری ها را در دستور كار قرار دهد.

وی افزود: انتظاری كه از وزرا داریم و جز شروط مجلس انقلابی برای آنها نیز بوده است تعیین تكلیف، ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای شركتی و پیمانكاری در وزارتخانه‌ها است چرا كه در شرایط كنونی بسیاری از آنها با مشكلات معیشتی جدی مواجه هستند.

وی ادامه داد: در بسیاری از وزارتخانه‌ها تفاوت دریافت حقوق بین یك نیروی شركتی و نیروی رسمی كه همان شغل را دارد، برخی اوقات تا 5 برابر است و این وضعیت در وزارتخانه‌های نفت، بهداشت و ارتباطات مشهود است.

یوسفی اضافه كرد: در مجلس سه طرح را در اولویت قرار داده شده است جلو گیری از استخدام هایی كه بدون آزمون ورودی هستند و تعیین تكلیف نیروهای غیر رسمی در وزارتخانه ها، دوم : پیش بینی در بودجه 1400 و الحاقیه ها كه تا سه ماه اینده تبدیل وضعیت شوند و در آخر بررسی وضعیت قرار داد های 89 روزه در آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی و دیگر وزارتخانه ها صورت پذیرد.

نماینده اهواز در مجلس تصریح كرد: با این طرح فارغ التحصیلان متخصص كه در رشته های مختلف مدرك دارند و نتوانستند به اشكال مختلف وارد وزارتخانه ها شوند تعیین تكلیف شوند تا عدالت نیز بر قرار شود.

به گفته وی و با توجه به مصوبه مجلس برای تبدیل وضعیت ایثارگران و همه نیرو ها پرسنل خدماتی و شركتی شهرداری‌ها باید بر اساس قانون در سال 1400 ظرف مدت 3 ماه تعیین تكلیف می‌شدند.

یوسفی تاكید كرد: انتظار داریم دولت تبدیل وضعیت نیروهای شركتی در تمام وزارتخانه‌ها و ایثارگران و پرسنل شهرداری‌ها را به سرعت در دستوركار قرار دهد.

مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان بر تبدیل وضعیت نیروهای شركتی، پیمانكاری و بر ساماندهی حقوق و دستمزد پرسنل و كارگران شریف تاكید شد.

این مهم جزو شروط اصلی اعتماد به وزرا بوده است .

دسترسی سریع
روز از نو