روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

حسین پور: معاون مدیركل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار از معافیت حق بیمه كارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان خبر داد

حسین پور گفت: كارفرمایانی كه از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی نیروی كار جدید جذب كنند، دو سال از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما معاف خواهند شد.

1400/06/24
|
13:31

به گزارش رادیو اقتصاد؛ مجید حسین پور معاون مدیركل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار و امور اجتماعی در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از طرح كارورزی سه ماه و در ادامه طرح دو سال از معافیت پرداخت حق بیمه سهم كارفرما خبرداد و گفت: طرح مشوق بیمه كارفرمایی با هدف تحرك بخشی به بازار كار حمایت از كارآفرینان و صاحبان كسب و كارهای آسیب دیده از شیوع كرونا و ترغیب كارفرمایان كارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی كار جدید و فارغ التحصیلان دانشگاه ها كه طرح كارآموزی را طی كرده اند از سوی وزارت كار ابلاغ و اجرایی شده است.

وی افزود: این طرح دانشگاهی یك سبقه طولانی دارد كه متاسفانه به دلیل آموخته های دانشجویان در طول تحصیل با نیاز بازار و تولید هم خوانی نداشته و عدم آشنایی كار فرما با فارغ التحصیلانی كه تجربه لازم و كافی را نداشته اند مشكلات جذب این نیروها وجود داشته است.

وی در ادامه از طرح مشوق های كارفرمایان گفت: وزارت كار در راستای اجرای ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه، معافیت كارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما را در قبال به كارگیری نیروی كار جدید از بین دانش آموختگان دانشگاهی جوان در دستور كار قرار داده است.

حسین پور همچنین افزود: این طرح در سال 95 به تصویب رسید كه در وزارت خانه های صمت و جهاد كشاورزی بصورت مقطعی بدان پرداختند چرا كه بین كارورزی و كار اموزی اختلاف است كاروز در دانشگاه طرح كاد را سپری می كند و همانطور كه قبلا اشاره كردم این آموزش های دانشگاهی نتوانسته آنچه كار فرما بدان نیاز دارد براورده كند.

و ی افزود: این طرح پیشنهاد شد تا دانش آموخته ها پیش ثبت نام انجام دهند و از ان سوی كارفرمایان هم اعلام تخصص و نیاز را كه بعد از توافق قرار دادی بین آنها بسته خواهد شد كه دانش آموخته به مدت سه ماه ازمایشی مشعول به كار و فعالیت بصورت تمام وقت خواهد شد و در صورت همكار طرح مشوق بیمه ای صورت خواهد پذیرفت بر اساس شیوه‌نامه اجرایی طرح مشوق بیمه كارفرمایی، حق بیمه سهم كارفرما برای بكارگیری هر تعداد نیروی جدید دانش‌آموخته دانشگاهی به مدت 2 سال توسط وزارت كار پرداخت و به حساب كارفرما واریز می شود.

وی تاكید كرد این طرح به سود دوطرف خواهد بود برای بهره مندی از مزایای این طرح، كارفرمایان باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی كشور، مجوز فعالیت از دستگاهای اجرایی ذیربط و كد كارگاهی تامین اجتماعی باشند و در سامانه مشوق بیمه ای وزارت كار به نشانی Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام كنند.

مجید حسین پور معاون مدیركل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار و امور اجتماعی در پایان خاطر نشان ساخت: این طرح بصورت كوتاه مدت خواهد بود تا فارغ التحصیلان نیاز به كار ثبت نام وارد بازار كار شوند و در كنار آن باید فكر بلند مدت صورت پذیرد.

دسترسی سریع
روز از نو