روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

محمد مسیحی: معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی خبر داد

مسیحی گفت: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت كرونا و بحث تحریم ها و تعطیلی اصناف مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاك اجاری تا پایان مرداد تمدید شد.

1400/04/29
|
15:53

به گزارش رادیو اقتصاد؛ محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشو در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد با بیان اینكه مطابق قانون مالیات‌های مستقیم، 31 تیر آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاك اجاری است، خاطرنشان كرد: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت كرونا و تحریم ها و تعطیلی مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاك اجاری تا پایان مرداد تمدید شده لذا روز یكشنبه 31 مرداد، آخرین مهلت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی خواهد بود.

او افزود: با توجه به شرایط شیوع كرونا همچون سال گذشته و با پیشنهاد اتاق بازرگانی و تصویب ستاد كرونا مهلت تسلیم اشخاص حقوقی و اجاری املاك تا پایان تیرماه و بر اساس مصوبه یاد شده، موعدهای مقرر در مواد 116،110،80،57 و126 قانون مالیات‌های مستقیم كه مهلت انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت مالیات آنها تا تاریخ 31/ 04/ 1400 است به مدت یك ماه تمدید می‌شود.همچنین كلیه مهلت‌های رسیدگی سنوات قبل كه انقضای آنها از تاریخ 31/ 04/ 1400 لغایت 31/ 06/ 1400 است به مدت یك ماه تمدید می‌شود.

مسیحی با تاكید بر اینكه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، عنوان كرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره‌مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هر نوع تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا روز یكشنبه 31 مرداد سال‌ جاری به صورت الكترونیكی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس www.intamedia.ir ارسال و مالیات خود را پرداخت كنند.

مسیحی اضافه كرد :در سال گذشته. بالای 80 درصد علاوه بر پذیرش اظهار نامه بدون دخالت ممیزی بوده است و ما در تلاش هستیم تا در شرایط كنونی و شیوع كرونا و در تامین مالی در كسری بودجه به شكلی عمل نماییم تا به اصناف هم فشاری وارد نشو د و هدف ما بیشتر بر فرار مالیاتی است.

محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور در خاتمه تاكید كرد: مودیان محترم مالیاتی در صورت عدم پرداخت مالیات یا حسب مورد عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر مشمول جرایم قانونی خواهند شد.

دسترسی سریع
روز از نو