روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

محمدرضا شاملو: مقاوم‌سازی 50 درصد روستا‌های كشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از مقاوم سازی 50 درصد روستا‌های كشور خبر داد و گفت: اجرای طرح ایمن‌سازی روستا‌ها نیازمند تامین اعتبار است.

1400/04/07
|
14:29

محمدرضا شاملو با اشاره به اینكه یكی از مشكلاتی كه هم اكنون در مناطق روستایی وجود دارد حادثه خیز بودن بافت‌هاست، گفت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته مقاوم‌سازی و نوسازی مسكن را در تعدادی از روستا‌ها به انجام رساند.

معاون بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه هم‌اكنون 50 درصد روستا‌ها از تسهیلات مقاوم‌سازی مسكن استفاده كردند، افزود: در كنار بازسازی و مقاوم‌سازی مسكن روستایی یكی از كار‌هایی كه باید انجام شود ایمن‌سازی بافت‌هاست كه با توجه به حادثه‌خیز بودن ایران در موضوع‌هایی همچون قرار گرفتن روستا‌ها بر روی گسل، خطر رانش، ریزش سنگ در مناطق كوهستانی، قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و سیلاب، ایمن سازی همراه با مقاوم سازی و بازسازی در دستور كار قرار گرفته است.

شاملو ادامه داد: بر اساس حكم ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه با موضوع ایمن‌سازی روستاها، مطالعات جامع و كاملی در خصوص روستا‌هایی كه در معرض خطر حوادث طبیعی قرار دارند در حال انجام است. با توجه به اینكه در سال‌های گذشته در خصوص ایمن‌سازی روستا‌ها تامین اعتبار انجام نشد، امیدواریم تا پایان سال جاری طرح ایمن سازی روستا‌ها تامین اعتبار شده و وارد فاز اجرایی شود.

دسترسی سریع
روز از نو