چالش شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 12:05 به مدت 45 دقیقه

نیكخواه در گفتگو با رادیو اقتصاد خبرداد: پرداخت 84 درصدی وام اشتغال روستایی

رئیس اداره كل اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری بانك كشاورزی از پرداخت 84 درصدی اعتبار 60 هزار میلیارد ریالی مرحله اول و دوم وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری در كشور خبر داد.

1397/09/07
|
09:03
|

بهزاد نیكخواه در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد افزود: بطوركلی 1.5 میلیارد دلاری كه از سوی صندوق توسعه ملی به بحث اشتغال روستایی و عشایری تخصیص یافت معادل ریالی این میزان اعتبار در زمان تبدیل 60 هزار میلیارد ریال بود.

وی همچنین اظهارداشت: قرار بر این شد در برابر 60 هزار میلیارد ریالی كه صندوق توسعه ملی در اختیار چهار بانك و موسسه اعتباری از قبیل كشاورزی، توسعه تعاون، پست بانك و صندوق كار آفرینی قرار می دهد بانك ها و موسسه مالی نیز به همان میزان اعتبار تامین و در مجموع 120 هزار میلیارد ریال در قالب اعتبار اشتغال پایدار روستایی وعشایری در كشور پرداخت شود.

رئیس اداره كل اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری بانك كشاورزی گفت: مرحله اول و دوم صندوق توسعه ملی 30 هزار میلیارد ریال در اختیار بانك ها و موسسه قرارداد و بانك ها نیز به همان میزان یعنی 30 هزار میلیارد ریال تامین و قرار بر این شد كه 60 هزار میلیارد ریال پرداخت كنند.

وی افزود: خوشبختانه از این میزان اعتبار صد درصد در بانك ها مصوب و 50 هزار و 299 میلیارد ریال معادل 84 درصد نیز تاكنون پرداخت شده است.

نیكخواه تصریح كرد: بانك ها در حال حاضر منتظر پرداخت مرحله سوم وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی صندوق توسعه ملی هستند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: عددی كه در این مرحله از سوی صندوق توسعه ملی تخصیص خواهد یافت معادل 14 هزار و 391 میلیارد ریال و به همان میزان هم بانك ها تامین اعتبار می كنند كه سرجمع 28 هزار و 782 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره كل اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری بانك كشاورزی افزود: معادل 1.5 میلیارد دلار صندوق توسعه ملی بر اساس قانون باید به ریال تبدیل و تخصیص پیدا كند.

وی بیان داشت: درخواستی كه بانك ها به سبب بروز نوسانات ارزی طی چند ماهه گذشته در كشور از مسئولان دارند اینكه طرح های مصوب جهت پرداخت تسهیلات وام اشتغال روستایی در قالب طرح متمم مورد بازبینی و بازنگری قرارگیرند چرا كه تامین مالی این طرح ها بر اساس برآوردهای سه ماه قبل بوده بنابراین با قیمت های فعلی به اتمام نخواهند رسید.

نیكخواه در ادامه یادآورشد: اگر متولیان امر به فكر نباشند بدون شك بنگاه های جدید هم به سمت بنگاه های نیمه فعال و تعطیل موجود در كشور سوق پیدا خواهند كرد.

برنامه «چالش» كاری از گروه صنعت و بازرگانی شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 75 دقیقه به تهیه كنندگی « سید وحید موسوی، الهام مصطفوی و حمیده سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان كارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف كسب و كار، كشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
چالش