چالش شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 12:05 به مدت 45 دقیقه

تبیانیان در گفتگو با رادیو اقتصاد: ایران تجربه طولانی در مواجه با تحریم دارد

یك كارشناس حوزه انرژی گفت: خوشبختانه ایران تجربه طولانی در مواجه با تحریم های دشمنان دارد و همینطور در برابر این محدودیت ها مقاوم و استوار شده است.

1397/07/04
|
14:58
|

امیرحسین تبیانیان در برنامه « چالش » رادیو اقتصاد افزود: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در معرض تحریم ها و محدودیت های بین المللی بوده ولی با عبور موفق از این تحریم ها توانسته اقتصاد خود را سرپا نگه دارد.

وی ضمن اشاره به تحریم های هوشمند دشمنان اظهارداشت: این تحریم ها پس از تحریم های هدفمند، فراگیر و جامع در دنیا به عنوان ابزار تحمیل اراده سیاسی به كار گرفته شدند.

این كارشناس حوزه انرژی گفت: تفاوتی كه نسل های مختلف تحریم با یكدیگر دارد به سبب فشار افكار عمومی كه روی رژیم های تحریم كننده وارد شده است.

وی افزود: وقتی یك جامعه با مشكل اقتصادی بزرگ و مانع بین المللی در روابط آزاد اقتصادی با سایر كشورها مواجه می شود متاسفانه اثرات جانبی منفی برروی زندگی روزمره مردم در حوزه های مختلف اعم از بهداشت، آموزش و معیشت برجا می گذارد.

تبیانیان تصریح كرد: اتفاقی كه افتاد این بود كه آثار تحریم ها به روشنی فراتر از چیزی بود كه دولت های تحریم كننده تصور می كردند.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: از این جهت وضع كنندگان تحریم به دنبال این رفتند كه با تغییر ادبیات به سمت تحریم های هوشمند و هدفمند كمی از این بار بكاهند.

این كارشناس حوزه انرژی گفت: وضع كنندگان تحریم در دنیا امروز مدعی هستند كه تحریم های هوشمند و هدفمند فقط اشخاص حقیقی و حقوقی در خدمت برنامه های تهدید علیه صلح جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد و آثار مخرب این نوع دسته از تحریم ها بر روی افراد عادی جامعه و مردم به دور از سطوح سیاسی كمتر دیده می شود.

وی در ادامه افزود: آمریكایی ها امروز بصورت مكرر از این ادبیات برای تمامی تحریم ها نه در ایران بلكه در سایر كشور ها هم استفاده می كنند تا از اثرات جانبی سوء حقوق بشری خود را مبرا نشان دهند.

برنامه «چالش» كاری از گروه صنعت و بازرگانی شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 60 دقیقه به تهیه كنندگی « سید وحید موسوی، الهام مصطفوی و حمیده سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان كارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف كسب و كار، كشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
چالش