روی خط بازار "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران: هزینه ثبت انتقال سند خودروهای خارجی 1 درصد دیگرافزایش یافت

علی خندانی گفت: با تصویب قانون ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی كه اخیرا ابلاغ شده است، ضرایب هزینه ثبت و انتقال سند اتومبیل های خارجی 1 درصد دیگر افزایش یافت.

1400/04/12
|
13:06

به گزارش رادیو اقتصاد علی خندانی رئیس كانون سردفتران و دفتریاران در گفتگو با برنامه روی خط بازار گفت: بر اساس قانون، 1 درصد ارزش معاملات اعلامی اتومبیل های داخلی و خارجی به منظور تنظیم سند به دفاتر اسناد رسمی به عنوان مالیات پرداخت می شود.

وی افزود: بر اساس قانون ارزش افزوده كه در اردیبهشت ماه ابلاغ شد برای كل اتومبیل های داخلی و خارجی 1 درصد ارزش معاملات اعلامی به عنوان مالیات تعیین گردید و با قانون جدید 1 درصد دیگر برای اتومبیل های خارجی افزوده شد.

علی خندانی ادامه داد: قانون مالیاتی جدید خودروهای خارجی شامل خودروهای با پلاك انتظامی مناطق آزاد تجاری نمی شود.

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران ضمن تاكید بر این مطلب كه شرایط ثبت سند به روال گذشته صورت می گیرد افزود: طبق ماده 29 قانون رسیدگی به جرائم راهنمایی و رانندگی، افراد با حضور در مراكز پلاك گذاری مبادرت به تعویض پلاك و پرداخت جرائم احتمالی و معوقه راهنمایی و رانندگی كرده و پس از آن برای ثبت سند به دفاتر رسمی ثبت مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: بر خلاف برخی اذهان برگه سبز مربوط به تعویض پلاك بوده كه مشخصات صاحب پلاك در آن قید شده و با سند رسمی كه در دفاتر صادر می شود كاملا متفاوت است.

دسترسی سریع
روی خط بازار