روی خط بازار "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

معاون فنی گمرك: ابزار ثبت سفارش به تنهایی قادر به كنترل قیمت ها نیست

ابزار ثبت سفارش تنها به شكل فعلی نمی‌تواند واردات را كنترل كند.

1400/04/15
|
11:01

به گزارش رادیو اقتصاد، معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد گفت: یكی از مشكلات بوجود آمدن مافیای واردات قانون گذاری است كه در خلا قانونی مافیا شكل می گیرد.

وی افزود: یكی از راه كارها جلوگیری از واردات بی رویه است هر شركت و نهادی می خواهد اقدام كند به دست انداز های اداری و بروكراسی اداری مواجه می شود كه این امر موجب می شود اجناس در گمركات مسكوت بماند گمرك متهم به ترخیص می شود هم اكنون 1200 خودرو در گمرك دپو شده كه تكلیف انها همچنان نا مشخص است.

ارونقی افزود: ممكن است قوانین خوبی در بخش واردات داشته باشیم اما در اجرا به خوبی به آن عمل نمی شود و یا ممكن است یك قانون در كشور به چند صورت اجرا شود كه با یكپارچه شدن در روند فرایند واردات وسیستمی شدن ثبت سفارش كمك می كند تا نظارت وكنترل بیشترصورت پذیرد و نیاز به همكاری همه سازمان ها در این زمینه می باشد.

معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران در پایان افزود: اگر این روند اصلاح نشود روند واردات اصلاح نخواهد شد به عنوان مثال در مرز بازرگان ثبت سفارش كالا چك می‌شود، اما این قانون در مناطق آزاد یا گمرك بندر رجایی به خوبی اجرا نمی‌شود.

دسترسی سریع
روی خط بازار