روی خط بازار "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

فربد زاوه: ركود بازار خودرو در سال 1400

مجموعه ابهامات درباره اقتصاد سال 1400 بسیاری از خریداران خودرو را مردد كرده است. كارشناسان بازار خودرو اما با وجود تحلیل‌های متفاوت از چشم‌انداز این بازار در سال 1400، نتایج كم و بیش مشابهی گرفته‌اند.

1400/03/11
|
13:08

به گزارش رادیو اقتصاد؛ فربد زاوه كارشناس خودرو در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد با بیان اینكه مهمترین دلیل جهش قیمت خودرو كاهش قابل ملاحظه تولید خودرو است به گونه‌ای كه میزان تولید خودرو در حال حاضر به حدود نصف دوران پیش از تحریم رسیده است. بنابراین اگر سال آتی شرایطی مهیا شود كه تولید خودرو افزایش قابل توجه داشته باشد، قیمت‌ها كاهشی می‌شود.

وی افزود : با توجه به كاهش تولید در این چند ماه انتظار در تحویل خودرو های ثبت نامی پیش بینی می شود ركود بازار خودرو در سال 1400 را داشته باشیم

وی در پایان افزود: صنعت خودرو در ایران متاسفانه وضعیت آشفته‌ای دارند از آن سمت قیمت‌گذاری دستوری و سیاست‌های حاكم بر این صنعت موجب شده كه هزینه این ناكارآمدی از جیب مصرف‌كننده تامین شود بنابراین از آنجا كه تصور می‌كنم حل این مشكلات ساده نیست و ظرف یك سال انجام نمی‌شود بدهی خودروسازان به بانك ها معادل 170 هزار میلیارد و انباشت خودرو ها در انبار ها و موج عمومی تورم علاوه بر افزایش قیمت خودرو شاهد ركود بازار خودرو نیز خواهیم بود.

دسترسی سریع
روی خط بازار