صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 70 دقیقه

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی ایران گفت: صنعت مرغداری به خصوص مرغداری گوشتی در طول یکساله گذشته دچار تلاطم های بسیار زیادی بوده است.

«محمدعلی کمالی سروستانی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: این تلاطم ها به شدت تولید را تحت تاثیر قرار داده و هم اکنون تولیدکننده در یک محیط ناپایدار و پر ریسک در حال تولید است.

وی اظهارداشت: عوامل مختلفی در جریان مزبور تاثیر داشته که تامین نهاده از جمله این موارد است.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی ایران گفت: تامین نهاده شامل جوجه یکروزه، دان، واکسن، دارو، ضد عفونی کننده و همه مولفه های که برای پرورش مرغ نیاز است.

وی افزود: این نهاده ها در طول یکسال و نیم گذشته بطور مرتب دچار تغییر قیمتی بوده و همین موضوع نیز اثر خیلی زیادی روی تولید و تولیدکننده گذاشته است.

کمالی سروستانی اظهارداشت: مرغداران در حال حاضر برای تامین نهاده های مورد نیاز خود به شدت با کمبود و گرانی مواجه هستند.

وی ادامه داد: سامانه بازارگاه به هیچ وجه کارگشا نبوده چون نهاده به اندازه کافی وارد این سامانه نشده تا در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی ایران گفت: در حال حاضر نهاده هم با تاخیر در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد و هم به اندازه کافی نیست.

وی ضمن اشاره به اینکه هزینه های تولید مرغ در کشور بسیار بالاست، افزود: اگر دولت 85 درصد ذرت و 55 درصد سویا را برای مرغداران تامین کند در این صورت مرغ به ازای هرکیلو حدود 16 هزار و 800 تومان برای مرغدار تمام می شود و قیمت برای مصرف کننده نیز 22 هزار تومان خواهد بود.

کمالی سروستانی یادآورشد: حال اگر صد درصد ذرت و کنجاله سویا در اختیار مرغداران قرار گیرد قیمت مرغ به ازای هر کیلو 14 هزار و 800 تا 15 هزار تومان برای مرغدار تمام خواهد شد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تولید کننده تخم مرغ نقشی در تعیین قیمت ها ندارد

  • خروج قطعات تقلبی خودرو از سطح بازار ضرورت دارد/ گوش شنوایی نیست

  • تشخیص قطعات خودرو تقلبی با اصلی خیلی سخت شده است

  • 99 سال خوب تولید میوه های سردسیری و خشک در کشور/ 30 درصد باغات میوه نیازمند اصلاح یا جایگزینی

  • بهینه سازی مصرف منابع از مباحث مهم دراقتصاد است/آغاز ساخت ساختمان های کم‌مصرف در کشور

  • وجود 450 هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان های شمالی کشور

  • افزایش 13 درصدی تولید سیمان در هفت ماهه امسال/ صنعت سیمان با مشکلات مختلفی روبرو ست

  • 400 هزار قالیباف زیر چتر بیمه اجتماعی قرار می گیرند

  • سود اصلی دسترنج کشاورزان را دلال ‌ها و واسطه‌ ها به جیب می ‌زنند

  • تولید کننده در گرانی مرغ هیچ نقش و تاثیری ندارد