صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 70 دقیقه

معاون بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: مددجویان سازمان بهزیستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت زیر پوشش چتر بیمه اجتماعی قرار می گیرند.

«علی اخوان» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بخشی از مددجویان سازمان بهزیستی کشور در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت سکونت دارند.

وی اظهارداشت: مددجویان بهزیستی از بیمه درمان بهره مند هستند اما پوشش بیمه اجتماعی که بعدها بتوانند حقوق بازنشستگی دریافت کنند فاقد آن بودند.

معاون بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: پیرو تفاهم نامه ای که بین صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سازمان بهزیستی منعقد شده قرار است 350 هزار نفر از مدد جویان بهزیستی در سنین 18 تا 50 سال ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گیرند.

وی افزود: پوشش های بیمه ای مورد ارائه برای این عزیزان شامل مستمری پیری، فوت و از کار افتادگی است.

اخوان بیان داشت: اگر این عزیزان 15 سال حق بیمه پرداخت کنند یا به سن 65 سال برسند مستمری برای آنان برقرار خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر دچار حادثه یا ازکارافتادگی شوند مستمری دریافت می کنند و در صورت فوت هم به بازماندگان آنان مستمری پرداخت می شود.

معاون بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: حق بیمه مددجویان بهزیستی را بطور کامل دولت پرداخت خواهد کرد و این عزیزان در سال اول هیچ نیازی به مشارکت در پرداخت حق بیمه ندارند.

وی افزود: تلاش بر اینکه در سال های بعد هم حق بیمه این عزیزان بطور کامل از سوی دولت پرداخت شود در هر صورت 10 درصد از 15 درصد حق بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را دولت پرداخت می کند و تنها افراد پنج درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

اخوان یادآورشد: طبق برآورد سازمان بهزیستی کشور با اجرای این طرح مددجویی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت کشور باقی نمی ماند که ازپوشش بیمه اجتماعی برخوردار نشده باشند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تولید کننده تخم مرغ نقشی در تعیین قیمت ها ندارد

  • خروج قطعات تقلبی خودرو از سطح بازار ضرورت دارد/ گوش شنوایی نیست

  • تشخیص قطعات خودرو تقلبی با اصلی خیلی سخت شده است

  • 99 سال خوب تولید میوه های سردسیری و خشک در کشور/ 30 درصد باغات میوه نیازمند اصلاح یا جایگزینی

  • بهینه سازی مصرف منابع از مباحث مهم دراقتصاد است/آغاز ساخت ساختمان های کم‌مصرف در کشور

  • وجود 450 هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان های شمالی کشور

  • افزایش 13 درصدی تولید سیمان در هفت ماهه امسال/ صنعت سیمان با مشکلات مختلفی روبرو ست

  • 400 هزار قالیباف زیر چتر بیمه اجتماعی قرار می گیرند

  • سود اصلی دسترنج کشاورزان را دلال ‌ها و واسطه‌ ها به جیب می ‌زنند

  • تولید کننده در گرانی مرغ هیچ نقش و تاثیری ندارد