صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 70 دقیقه

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور گفت: دامداران قیمت مصوب شیر خام را رعایت نمی کنند بلکه به هر قیمتی که بخواهند شیر خام را عرضه می کنند.

«علی احسان ظفری» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این دامداران اغلب تحت کنترل دولت و شبه دولتی ها مثل بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و نظایر این قرار دارند.

وی اظهارداشت: قیمت شیر خام در ستاد تنظیم بازار به ازای هر کیلو دو هزار و 900 تومان تعیین شده که تا هفت درصد نیز تلورانس قیمت بر مبنای کیفیت شیر مورد عرضه و هزینه های مرتبط به آن پیش بینی شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور گفت: با این وجود نرخ شیر خام با احتساب هفت درصد تلورانس قیمت حداکثر سه هزار و 100 تومان خواهد بود اما دامداران هر کیلو شیر خام را به قیمت چهار هزار و 400 تا چهار هزار و 500 تومان درب دامداری تحویل صنایع لبنی می دهند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر هر کیلو شیر خام چهار هزار و 600 تا چهار هزار و 700 تومان برای صنایع تمام می شود.

ظفری اظهارداشت: صنایع بجای افزایش قیمت محصولات لبنی کاهش دریافت شیر از واحدهای دامداری داشته باشند تا دامدار خودسرانه قیمت شیر را بالا نبرد.

وی ادامه داد: اینکه هرچه دامدار قیمت شیر خام را بالا برد صنایع هم قیمت محصول خود را بالا ببرند این بدترین گزینه است و دستگاه نظارتی باید با آنها به شدت برخورد کنند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور گفت: افزایش قیمت محصولات لبنی بدون مصوبه سازمان حمایت تخلف است.

وی افزود: متاسفانه مصرف سرانه محصولات لبتی با افزایش قیمت ها به خصوص در ماه های اخیر به شدت کاهش یافته تا جایی که لبنیات در حال خارج شدن از سبد مصرفی بسیاری از خانوارهاست.

ظفری یادآورشد: ادامه روند کاهش مصرف لبنیات خانوار نگران کننده است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • وجود 450 هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان های شمالی کشور

  • افزایش 13 درصدی تولید سیمان در هفت ماهه امسال/ صنعت سیمان با مشکلات مختلفی روبرو ست

  • 400 هزار قالیباف زیر چتر بیمه اجتماعی قرار می گیرند

  • سود اصلی دسترنج کشاورزان را دلال ‌ها و واسطه‌ ها به جیب می ‌زنند

  • تولید کننده در گرانی مرغ هیچ نقش و تاثیری ندارد

  • بی تدبیری و بی نظمی در واردات و توزیع نهاده های دامی / میزان جوجه ریزی 30 درصد کاهش یافت

  • قیمت تعادلی دلار باید بین 20 تا 22 هزار تومان باشد/ رکود مسئله اساسی کشور در سال آینده

  • وضعیت بازار مسکن رکودی است

  • بازار مسکن بازار چالاکی نیست/ افزایش 1.8 درصدی قیمت مسکن در آبان نسبت به مهر

  • واریز وجه فروش سهام عدالت برای 3.2 میلیون نفر