صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیر نظارت بر بازار بورس کالا گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه فولاد درخارج از بورس را بصورت جدی نظارت کند.

«سید جواد جهرمی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه ورق سرد خود را در بورس عرضه می کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد خود را با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند.

وی اظهارداشت: آنچه که وزارت صمت و نهاد نظارتی تاکنون پیگیری آن نبوده اینکه شرکت های که ورق گرم را با قیمت های پائین تر از بورس خریده اند و باید ورق های سرد تولیدی خود را در بورس عرضه کنند چرا به تعهدات خود عمل نکرده اند؟!

مدیر نظارت بر بازار بورس کالا گفت: وقتی ورق سرد شرکت های مزبور در کنار ورق سرد شرکت فولاد مبارکه قرار گیرد نیاز خودروساز، صنعت لوازم خانگی، بشکه ساز و قیرساز تامین خواهد شد.

وی افزود: این صنایع همانند سال های گذشته نمی توانند ورق وارد کنندپس تقاضای آن ها امروز به بازار وارد شده و در کنارسایر صنایع باید خرید انواع ورق فولادی را از شرکت مبارکه انجام دهند از اینرو ضرورت دارد وزارت صمت عرضه فولاد خارج از بورس را بصورت جدی نظارت کند.

جهرمی بیان داشت: مشکلات سامانه بهین یاب بسیار جدی است ضرورت ایجاب می کند نواقص و اشکالات این سامانه هرچه سریعتر برطرف شود.

وی ادامه داد: برای تنظیم بازار فولاد از حیث قیمتی ضرورت دارد عرضه و تقاضا توامان ساماندهی شود.

مدیر نظارت بر بازار بورس کالا یادآورشد: لازمه دستیابی به این هدف اینکه فروش خارج از بورس وجود نداشته باشدبه عبارتی همه شرکت ها موظف باشند تمامی عرضه داخلی خود را در بورس انجام دهند و دیگر اینکه تقاضاها، تقاضاهای واقعی تولید کننده باشد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • افزایش 13 درصدی در ترخیص انسولین از گمرکات کشور

  • بازار انسولین در کشور 140 میلیون دلاری است

  • کاهش 50 درصدی واردات برنج/ برنج بعد از گندم دومین کالای استراتژیک کشور است

  • اولویت توزیع کود اوره برای محصولات اساسی/ توزیع کود فسفاته و پتاسه بدون محدودیت

  • وجود 60 هزار هکتار باغ سیب در آذربایجان غربی/میزان تولید سیب صنعتی در استان 300 هزار تن است

  • نرخ 33 هزار تومانی ارز با شرایط اقتصادی کشور تطابق ندارد

  • قیمت دلار امروز باید بین 20 تا 22 هزار تومان باشد

  • هزینه های تولید برای مرغداران بیش از سه برابر شده است

  • کاهش واردات 50 درصدی روغن خام، نهاده های دامی و دانه های روغنی

  • معرفی 167985 نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها/ سپرده ها در نزد بانک ها امانت است