صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سقف تسهیلات مسکن به خصوص در رابطه با حساب ممتاز و اوراق تسهیلات مسکن از اواخر سال گذشته در کشور افزایش پیدا کرده است.

«محمد حسن مرادی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سقف در تهران در حالت انفرادی 100 میلیون تومان ودر حالتی که زوجین تسهیلات را روی یک پلاک استفاده کنند به میزان 200 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: ضمن اینکه در کنار این تسهیلات امکان استفاده از جعاله به میزان 40 میلیون تومان هم وجود دارد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: این تسهیلات در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 80 میلیون تومان در حالت انفرادی و 160 میلیون تومان در حالت زوجین و همینطور در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت سقف تسهیلات 60 میلیون تومان در حالت انفرادی و 120 میلیون تومان در حالت زوجین خواهد بود.

وی افزود: وقتی تسهیلات مسکن استفاده می شود دو حالت ممکن است برای وثیقه بانک اتفاق بیفتد یعنی واحد مسکونی که تسهیلات روی آن استفاده شده یا به فرد دیگری منتقل شود که در اصطلاح تغییر نام مدیون گفته می شود و این امکان وجود دارد تسهیلاتی که به نام مالک قبلی بوده به خریدار جدید منتقل شود.

مرادی بیان داشت: امکان دیگر اینکه می توانید تسهیلات را از روی این ملک بدون اینکه بدهکار تغییر کند روی یک پلاک دیگری منتقل کنید.

وی ادامه داد: برای مثال فردی یک پلاک 60 متری را با تسهیلات بانک خریداری کرده ولی امروز می خواهد یک پلاک 80 متری بخرد می تواند همان تسهیلات قبلی را بر روی واحد 80 متری منتقل کند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: این امکان وجود دارد اگر سقف تسهیلات افزایش پیدا کرده باشد نسبت به آن مقداری که قبلا استفاده کرده ام تفاوت مانده بدهی را تا سقف جدید مجدد تسهیلات بگیرد.

وی افزود: به فرض من 60 میلیون تومان روی یک پلاک از تسهیلات استفاده کرده ام در حال حاضر بدهی من شده 50 میلیون تومان و سقف تسهیلات شده 100 میلیون تومان از اینرومی توانم تفاوت 50 تا 100 میلیون تومان را تسهیلات دیگری دریافت کنم.

مرادی یادآورشد: یعنی علاوه بر پرداخت قسط تسهیلات قبلی می توانم یک تسهیلات جدیدی دریافت کنم که سقف تسهیلات درآن رعایت شده باشد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • خسارت جبران ناپذیر کرونا در حوزه تولید جوجه یکروزه/ این خسارت با کمبود نهاده ها دو چندان شد

  • کاهش 50 درصدی حق الزحمه کمیسیون مشاوران املاک شهر تهران/ این تصمیم هیچ ربطی به پایه قیمت مسکن ندارد

  • میوه رنگ آمیزی نمی شود بلکه رنگ آوری می شود

  • تولید 160 قلم انواع سموم در داخل / سهم تولید داخل به لحاظ کیفی چیزی از نمونه خارجی کم ندارد

  • جلوگیری از اصحاب رسانه به مراسم قرعه کشی خودرو صحت ندارد

  • افت شدید قدرت خرید مردم/ پرداخت ماهانه 60 و 120 هزار تومان به هر نفر درطرح سبد کالا

  • اضافه شدن روزانه 300 تا 400 هزار تومان به هزینه نانوایی ها

  • انجام 5 درصد معاملات بازار سرمایه از طریق صندوق های سرمایه گذاری

  • قیمت های کاذب عامل رکود در بازار خودرو/ افزایش 18.5 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته

  • تخم مرغ بیش از نیاز کشور در داخل تولید می شود/ توزیع گسترده تخم مرغ با قیمت مصوب