صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 70 دقیقه

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح گام به گام مقابله با قاچاق برنده های مختلف محرز پوشاک توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا و اثرات مثبت بسیاری زیادی روی تولید پوشاک داخلی داشته است.

«سعید نیرومند» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: طرح گام به گام مقابله با قاچاق در مرحله اول منجر به مقابله با برندهای محرز پوشاک قاچاق گردید.

وی اظهارداشت: رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با ارسال نامه ای به رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آورده که نزدیک به شش ماه است که اجرای طرح مزبور کاملاً متوقف و حجم قاچاق پوشاک بالا رفته و این نشان می دهد که قاچاق هیچ ارتباطی با نرخ ارز ندارد.

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اساساً مقابله با قاچاق پوشاک نه فقط به خاطر قیمت ارز و صرف و صلاح قاچاقچی بلکه برای ستاد فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که وارد این قضیه می‌شود.

وی افزود: فقط ضربه اقتصادی نیست بلکه بحث ضربات امنیتی، فرهنگی، تولیدی، بیکاری و مباحث دیگر دست به دست هم می‌دهند که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را در دستور کار خود قرار دهد و مقابله با قاچاق را شروع کند.

نیرومند اظهارداشت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقد به اینکه مزیت رقابتی درداخل با پوشاک خارجی وجود دارد و نام‌های تجاری داریم که سال‌های متمادی کار صادرات را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک در ابتدای شروع طرح کمک فکری زیادی به ستاد کرد و به عبارتی در کنار اتحادیه طرح مزبور آغاز شد و خوشبختانه به نتایج خوبی هم دست یافتیم.

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: حجم قاچاق پوشاک که ستاد بصورت رسمی قبل از اجرای این طرح اعلام کرده بود 2.6 میلیارد دلار بود.

وی افزود: این عدد بعد از اجرای یکساله طرح گام به گام به 1.8 میلیارد دلار کاهش یافت یعنی 800 میلیون دلار کاهش قاچاق پوشاک در کشور داشتیم.

نیرومند بیان داشت: هیچ یک از طرح های ستاد مبارزه در سطح عرضه متوقف نخواهد شد.

وی ادامه داد: ستاد مبارزه یا قاچاق کالا و ارز در سال 98 و 99 به تمامی استان‌های کشور ابلاغ کرده که فاز دوم طرح به کیف و کفش قاچاق تسری پیدا می‌کند یعنی علاوه بر پوشاک، کیف و کفش قاچاق هم در دستور کار برای اجرا قرار گیرد که در حال حاضر هم اجرا می‌شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • وجود 450 هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان های شمالی کشور

  • افزایش 13 درصدی تولید سیمان در هفت ماهه امسال/ صنعت سیمان با مشکلات مختلفی روبرو ست

  • 400 هزار قالیباف زیر چتر بیمه اجتماعی قرار می گیرند

  • سود اصلی دسترنج کشاورزان را دلال ‌ها و واسطه‌ ها به جیب می ‌زنند

  • تولید کننده در گرانی مرغ هیچ نقش و تاثیری ندارد

  • بی تدبیری و بی نظمی در واردات و توزیع نهاده های دامی / میزان جوجه ریزی 30 درصد کاهش یافت

  • قیمت تعادلی دلار باید بین 20 تا 22 هزار تومان باشد/ رکود مسئله اساسی کشور در سال آینده

  • وضعیت بازار مسکن رکودی است

  • بازار مسکن بازار چالاکی نیست/ افزایش 1.8 درصدی قیمت مسکن در آبان نسبت به مهر

  • واریز وجه فروش سهام عدالت برای 3.2 میلیون نفر