صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح گام به گام مقابله با قاچاق برنده های مختلف محرز پوشاک توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا و اثرات مثبت بسیاری زیادی روی تولید پوشاک داخلی داشته است.

«سعید نیرومند» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: طرح گام به گام مقابله با قاچاق در مرحله اول منجر به مقابله با برندهای محرز پوشاک قاچاق گردید.

وی اظهارداشت: رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با ارسال نامه ای به رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آورده که نزدیک به شش ماه است که اجرای طرح مزبور کاملاً متوقف و حجم قاچاق پوشاک بالا رفته و این نشان می دهد که قاچاق هیچ ارتباطی با نرخ ارز ندارد.

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اساساً مقابله با قاچاق پوشاک نه فقط به خاطر قیمت ارز و صرف و صلاح قاچاقچی بلکه برای ستاد فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که وارد این قضیه می‌شود.

وی افزود: فقط ضربه اقتصادی نیست بلکه بحث ضربات امنیتی، فرهنگی، تولیدی، بیکاری و مباحث دیگر دست به دست هم می‌دهند که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را در دستور کار خود قرار دهد و مقابله با قاچاق را شروع کند.

نیرومند اظهارداشت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معتقد به اینکه مزیت رقابتی درداخل با پوشاک خارجی وجود دارد و نام‌های تجاری داریم که سال‌های متمادی کار صادرات را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک در ابتدای شروع طرح کمک فکری زیادی به ستاد کرد و به عبارتی در کنار اتحادیه طرح مزبور آغاز شد و خوشبختانه به نتایج خوبی هم دست یافتیم.

معاون اداره کل مقابله ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: حجم قاچاق پوشاک که ستاد بصورت رسمی قبل از اجرای این طرح اعلام کرده بود 2.6 میلیارد دلار بود.

وی افزود: این عدد بعد از اجرای یکساله طرح گام به گام به 1.8 میلیارد دلار کاهش یافت یعنی 800 میلیون دلار کاهش قاچاق پوشاک در کشور داشتیم.

نیرومند بیان داشت: هیچ یک از طرح های ستاد مبارزه در سطح عرضه متوقف نخواهد شد.

وی ادامه داد: ستاد مبارزه یا قاچاق کالا و ارز در سال 98 و 99 به تمامی استان‌های کشور ابلاغ کرده که فاز دوم طرح به کیف و کفش قاچاق تسری پیدا می‌کند یعنی علاوه بر پوشاک، کیف و کفش قاچاق هم در دستور کار برای اجرا قرار گیرد که در حال حاضر هم اجرا می‌شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اجرای الگوی کشت در کشور ضرورت دارد

  • تامین 10 درصد نیاز چادرمشکی کشور در داخل

  • خبر خوش پرداخت فوق العاده ویژه برای کادر درمان

  • لاستیک خودرو مشمول قوانین تعزیری است

  • متقاضیان دریافت ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند

  • ترخیص 400 هزار تن برنج از گمرکات در پنج ماهه امسال

  • افزایش 30 درصدی درآمدهای مالیاتی

  • ایجاد ارزش افزوده بیشتر با صادرات روغن موتور

  • عدم همکاری دبیرخانه مناطق آزاد و شرکت انبارهای عمومی با سامانه جامع انبارها

  • لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل