صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: متاسفانه علی رغم وعده های داده شده برای رفع مشکل تامین نهاده های دام و طیور این مشکلات همچنان به قوت خود باقیست.

«حبیب اسد الله نژاد» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون عمده نیاز واحدهای تولیدی از بازار آزاد با نرخی بالاتر از نرخ مصوب تامین می‌شود.

وی اظهارداشت: در حال حاضر تعادل بین عرضه وتقاضاباعث شده مرغ به قیمت واقعی در بازار عرضه شود.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: قیمت واقعی مرغ با توجه به مولفه‌های تولید همان چیزی که مردم در بازار مشاهده می‌کنند.

وی افزود: قیمتی که دولت برای مرغ مصوب و ابلاغ کرده قیمت کارشناسی نیست حتی اگر دولت قادر باشد مولفه‌های تولید را با نرخ مصوب تامین کند باز هم قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده چیزی در حدود 1500 تومان بالاتر از نرخی که اعلام شده است.

اسد الله نژاد تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 15 هزار تومان و مرغ زنده را 10 هزار تومان تعیین کرده است.

وی ادامه داد: حتی اگر نهاده‌ها با نرخ مصوب تامین شود قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده 10 هزار تومان و مرغ گرم 15 هزار تومان نخواهد بود بلکه حداقل 1500 تا 2000 تومان بالاتر از این عدد می‌شود.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: زمانی که ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را اعلام کرد تشکل‌های مربوطه اعتراض خود را ارائه دادند.

وی افزود: قیمتی که برای مرغ در ستاد تنظیم بازار مصوب شد قیمتی نیست که مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و همینطور نظر تشکل‌های این بخش باشد.

اسد الله نژاد تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار برای نرخ گذاری مرغ مکلف است نظر دستگاه متولی و نظر تشکل‌های تولیدی را اخذ کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در قیمت گذاری اخیر این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شد قیمت اعلامی ستاد تنظیم بازار نه تنها اجرایی نشود بلکه مورد اعتراض تشکل ها هم قرار گیرد.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: در حال حاضر قیمت مرغ گرم در بازار 12 هزار و 700 تا 12 هزار و 800 تومان است.

وی افزود: قیمت نهاده‌ها در بازار آزاد برای سویا هفت هزار تومان، ذرت دو هزار و 600 تا دو هزار و 700 تومان است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اجرای الگوی کشت در کشور ضرورت دارد

  • تامین 10 درصد نیاز چادرمشکی کشور در داخل

  • خبر خوش پرداخت فوق العاده ویژه برای کادر درمان

  • لاستیک خودرو مشمول قوانین تعزیری است

  • متقاضیان دریافت ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند

  • ترخیص 400 هزار تن برنج از گمرکات در پنج ماهه امسال

  • افزایش 30 درصدی درآمدهای مالیاتی

  • ایجاد ارزش افزوده بیشتر با صادرات روغن موتور

  • عدم همکاری دبیرخانه مناطق آزاد و شرکت انبارهای عمومی با سامانه جامع انبارها

  • لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل