صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم گفت: حقوق و مزایا بصورت مستقیم از خزانه داری مرکزی به حساب کارکنان هر دستگاه واریز می شود.

حجت الاسلام «سید محمدرضا میرتاج الدینی »در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود:طبق شیوه نامه جدید سازمان برنامه و بودجه حقوق و مزایا دیگر به حساب هر سازمان واریز نمی شود تا آنها بخواهند به حساب کارکنان خود واریز کنند بلکه بطور مستقیم از خزانه داری مرکزی به حساب کارکنان هر دستگاه ریخته می شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه به تازگی نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمامی پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی در سال 99 را ابلاغ کرده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم گفت: این شیوه نامه همه ساله یا هرچند سال یکبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به تمامی دستگاه ها ابلاغ می شود و بیشتر یک کار مدیریتی در بحث منابع انسانی و پرداختی هاست.

وی افزود: تمامی ذیحساب ها و مدیران منابع انسانی و مالی دستگاه ها باید بر اساس این شیوه نامه اجرایی پرداخت حقوق و همینطور مزایایی کارکنان را انجام دهند.

میر تاج الدینی بیان داشت: تعریفی که در این شیوه نامه دارند از این جهت با گذشته چندان فرق نکرده و تمامی حقوق بگیران را شامل می شود اعم از کارکنان رسمی، پیمانی،قراردادکار معین،کارگری، کارکنان حوزه سلامت و سایر کسانی که با حکم قرارداد مقام صلاحیت دار در یک دستگاه اجرایی به خدمت پذیرفته می شوند.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی که از سوی مجری برنامه پرسیده شد مبنی بر اینکه شیوه نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در سال 99 تغییری نسبت به شیوه نامه های سال های گذشته داشته است، گفت: عمده ترین تغییر نسبت به شیوه نامه های قبلی بحث الکترونیکی کردن این موضوع است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در گذشته هر دستگاهی لیست کارکنان خود را می نوشت و دستی به خزانه هر استان تحویل می داد الان تمامی بارگذاری ها بصورت الکترونیکی است.

وی اظهارداشت: تبادل اطلاعات بین «سامانه کارمند ایران» و سامانه «خزانه داری الکترونیکی» با روش تبادل الکترونیک (وب سرویس) انجام می‌شوداز این جهت یک ارتقای قابل توجهی در این کار انجام شده است البته احتمال دارد مغایرت هایی حادث شود که مسئولیت صحت و رفع مغایرت های احتمالی به عهده مسئولان ارشد هر دستگاه اجرایی گذاشته شده است.

میرتاج الدینی تصریح کرد: اسامی همه کارکنان دولت اعم از قراردادی، رسمی ،پیمانی و موارد دیگر در سامانه کارمند ایران وجود دارد.

وی یادآورشد: سامانه کارمند ایران با سامانه خزانه داری الکترونیکی ارتباط دارد از اینرو دیگر پرداختی ها بطور مستقیم از خزانه مرکزی به حساب تک تک کارکنان انجام می شود یعنی حقوق و مزایا به حساب هر سازمان واریز نمی شود تا آنها بخواهند به حساب کارکنان خود بریزند بلکه بطور مستقیم به حساب کارکنان هر دستگاه که مشخصات و لیست شان در اختیار خزانه داری مرکزی است، واریز می شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اجرای الگوی کشت در کشور ضرورت دارد

  • تامین 10 درصد نیاز چادرمشکی کشور در داخل

  • خبر خوش پرداخت فوق العاده ویژه برای کادر درمان

  • لاستیک خودرو مشمول قوانین تعزیری است

  • متقاضیان دریافت ودیعه مسکن اطلاعات خود را تکمیل کنند

  • ترخیص 400 هزار تن برنج از گمرکات در پنج ماهه امسال

  • افزایش 30 درصدی درآمدهای مالیاتی

  • ایجاد ارزش افزوده بیشتر با صادرات روغن موتور

  • عدم همکاری دبیرخانه مناطق آزاد و شرکت انبارهای عمومی با سامانه جامع انبارها

  • لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل