صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 50 دقیقه

عضو شورایعالی بورس و نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: شاخص بورس تهران از فروردین 98 تا خرداد 99 حدود 600 درصد رشد را تجربه کرده است.

«حسین سلاح ورزی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: همچنین رقم ارزش بازار از 814 هزار میلیارد تومان به پنج هزار و 683 هزار میلیارد تومان در این بازه زمانی رسیده است.

وی اظهارداشت: سال گذشته جذابیت بازار سرمایه را افزایش داد و افراد حقیقی هم خیلی علاقه مند به ورود در این بازار شدند.

عضو شورایعالی بورس و نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: عمده ورود افراد فعال در بازار سرمایه از سمت اشخاص حقیقی بوده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اعلام بیش از چهار میلیون و 440 هزار فعالیت بورسی طی سه ماهه نخست امسال در کشور افزود: ضمناً در سامانه سجام هم یک رقم 9 میلیون و 500 هزار نفر هم در این مدت ثبت نام کرده اند.

سلاح ورزی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه علت سرازیر شدن نقدینگی به بازار سرمایه به خصوص در سه ماهه اول امسال چه بوده است، اظهارداشت: جذابیت، افزایش ارزش بازار وشاخص سهام هم نقدینگی و هم افراد حقیقی علاقه مند به حضور در بازار سرمایه را به سمت بازار سرمایه ترغیب کرده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا سرازیر شدن سرمایه ها به سمت بازار سرمایه به رونق تولید کمک خواهدکرد، گفت: بازار سرمایه کشور چه از نظر ارزش و فعالیت رشد خوبی پیدا کرده که بدین لحاظ یک پدیده مبارک و میمونی است.

عضو شورایعالی بورس و نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: آنچه که در این میان مهم به نظر می رسد اینکه افزایش حجم بازار به بخش واقعی اقتصادی و نظام تولید در کشور کمک کند تا بتوان در جهت تقویت اقتصادو نظام تولید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

وی اظهارداشت: متاسفانه نظام تولید و بخش واقعی اقتصاد تاکنون خیلی نتوانسته از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

سلاح ورزی یادآورشد: از ابتدای سال جاری همه سیاست ها و تدابیری که در شورایعالی بورس و کشور دیده شده اینکه شرایط و بستری فراهم شود که در طول امسال بخش تولید از نظر مالی استفاده بهتر از این ظرفیت داشته باشد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • ضرورت تبدیل استاندارد عسل از تشویقی به اجباری

  • سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت افزایش یافت

  • لزوم خروج قطعات تقلبی خودرو از سطح بازار

  • انتخاب 30 میلیون نفرسهامداری به روش غیر مستقیم

  • بنگاه‌ های کوچک زمینه ساز اشتغال و تولید

  • قیمت مسکن و اجاره بها بی محابا بالا رفته است

  • تمدید مهلت برگزاری مجامع شرکت‌ها تا 60 روز دیگر

  • کارت اعتباری خرید به اقشارضعیف اعطا می‌شود

  • عدد کمک ودیعه مسکن هنوز نهایی نشده است

  • پذیره نویسی3.5 میلیون نفردر نخستین صندوقETF