صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 10:10 به مدت 50 دقیقه

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی از تشدید نظارت ‌های بهداشتی بر ذبح دام ‌ها در ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور خبر داد.

«سامد برومندفر» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام افزود: دامپزشکی به عنوان یک سازمان سلامت محور در تمامی ایام سال وظیفه حفظ سلامت مصرف کنندگان از طریق حفظ سلامت فرآورده های خام دامی مثل گوشت را برعهده دارد.

وی اظهارداشت: این سازمان در ایام مختلف سال از جمله روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی طرح های نظارتی، بهداشتی و شرعی بردام های قربانی را در دستور کار خود قرار می دهد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی گفت: برای ارتقای بهداشت عمومی، حفظ و حراست از سلامت عزاداران حسینی گروه های ثابت و سیار دامپزشکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر کشور ساماندهی شده است.

وی افزود: امسال نیز همانند سنوات گذشته گروه های سیار دامپزشکی با حضور در مکان های مختلف از جمله حسینیه ها، تکایا ومساجد نظارت بهداشتی بر ذبح دام های نذری با هدف پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک بین انسان و دام همچون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را بر عهده دارند.

برومند فر با تاکید بر اینکه شهروندان دام خود را از میادین و مکان های مجاز عرضه دام زنده تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، اظهارداشت: مردم تا جائی که امکان دارد ذبح دام ‌های نذری خود را به کشتارگاه‌ های مجاز بسپارند و از ذبح دام در کوچه، معابر، خیابان ‌ها و منازل شخصی پرهیز کنند.

وی گفت: ذبح دام در معابر و خیابان‌ ها باعث انتقال عوامل بیماری زا و در عین حال سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه کشتار دام در معابر عمومی احتمال شیوع بیماری ‌های مشترک بین انسان و دام را افزایش می دهد، افزود: شهروندان به منظور حفظ بهداشت عمومی، سلامت مصرف‌کنندگان و پیشگیری از شیوع بیماری ‌های مشترک بین انسان و حیوان دام نذری خود را در کشتارگاه های مجازذبح کنند.

وی در ادامه شماره تلفن 1512 را برای دسترسی مردم به خدمات دامپزشکی اعلام کرد و یادآورشد: هموطنان می‌توانند از طریق تماس با سامانه مزبور از خدمات رایگان دامپزشکی بصورت شبانه روزی در این زمینه بهره مند شوند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • دولت نباید در امر قیمت گذاری دخالت کند

  • ثبت نرخ لوازم خانگی در سامانه 124 موضوع جدیدی نیست

  • صدور کد بورسی برای همه مشمولان سهام عدالت

  • ایجاد شرایط یکسان در طرح فروش فوق العاده خودرو

  • حجم بالای نقدینگی در جامعه جذب تولید شود

  • معامله 6.7 میلیون تنی فرآورده نفتی در بورس

  • تفاوت فروش سهام عدالت در بانک و کارگزاری

  • انتشار 30 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی در کشور

  • افزایش نرخ لوازم خانگی تابع مصوبه دولت نیست

  • 3640 تعاونی فرش دستباف و صنایع دستی در ایران