روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

ناصر نبی پور در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: تامین تخم مرغ از سوی مرغداران +صوت

رئیس هیت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: در صورت واگذاری غرفه از سوی دولت طی تمامی سال مرغداران آمادگی دارند تخم مرغ مورد نیاز جامعه را تامین خواهند كرد.

1396/10/05
|
13:06
|

ناصر نبی پور در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: طبق پایش های سازمان دامپزشكی در فروردین ماه و اردیبهشت ماه امسال درباره شیوع جدی بیماری آنفلوآنزای حادپرندگان از پاییز سال جاری به مسئولان كشور هشدار داده شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه در برابر این هشدارها هیچ گونه تمهیداتی اندیشیده نشده و هیچ اعتباری برای مقابله با آن در نظر گرفته نشده است.

رئیس هیت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینكه طی سال گذشته تنها 13 میلیون قطعه مرغ معدوم شده است، ادامه داد: مهرماه امسال بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان عود كرد به طوری كه در سه ماه اخیر بیش از 15 میلیون قطعه مرغ معدوم شده است.

وی با اشاره به اینكه روند معدوم سازی مرغ های بیمار با شدت بیشتری همچنان ادامه دارد، گفت: این وضعیت در استان قم در حالت انفجار و اسفناك قرار دارد.

نبی پور با گلایه از اینكه كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز از توجه به این معضل غافل شده است، افزود: تولیدكننده در افزایش قیمت تخم مرغ نقش موثری ندارد.

وی اظهار داشت: این در حالیست كه هر شانه تخم مرغ در مرغداری 13 هزار و 500 تومان خریداری شده اما در بازار با قیمت هر شانه 20 هزار تومان عرضه می شود.

رئیس هیت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: دولت باید در میادین طی تمامی سال غرفه هایی را در اختیار تولیدكنندكان قرار دهد تا تخم مرغ با قیمت پایین در سطح بازار توزیع شود.

وی با تاكید بر اینكه50 درصد تخم مرغ های واگذار شده به غرفه ها ناپدید شده است، یادآور شد: در صورت واگذاری غرفه از سوی دولت در صورت كمبود تولید در تهران تخم مرغ نیاز از مرغداران شهرستانها تامین خواهد شد تا جامعه با مشكل روبرو نشود.

برنامه «روی خط بازار» كاری از گروه كشاورزی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه كنندگی «الهام مصطفوی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یك تصویر بزرگتر و كاملتر و قابل درك از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روی خط بازار