روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

مهدی كاظمیان: منطقه آزاد انزلی فرصتی برای توسعه مبادلات تجاری ایران با همسایگان

سخنگو و مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه فرصتی مناسب برای توسعه مبادلات تجاری كشور با همسایگان است.

1401/07/02
|
08:56
|

«مهدی كاظمیان» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: منطقه آزاد انزلی شامل دو بندر بزرگ است.

وی همچنین اظهارداشت: نخست بندر قدیمی انزلی با قدمتی بسیار دیرین و حدود 300 سال فعالیت در حوزه بندری و دیگری بندر نوین به نام كاسپین با محوریت منطقه آزاد انزلی احداث شده است.

سخنگو و مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: علاوه بر كشورهای اوراسیا كه با محوریت منطقه آزاد انزلی در حال فعالیت هستند از مسیر چین هم روزانه و مرتب كشتی در حال ورود به بندر كاسپین بوده و حتی محموله هایی با محوریت این بندر در حال صادرات است.

وی در ادامه افزود: ظرفیت بندر كاسپین در نهایت 22 پست اسكله است و لی در حال حاضر چهار پست اسكله این بندر با بیش از 15 میلیون تن كالا فعال شده است.

كاظمیان با بیان اینكه كاسپین بندری با ویژگی های خاص است، اظهارداشت: در پس كرانه این بندر واحدهای صنعتی وجود دارد و به یك نوع بندر نسل سوم محسوب می شود.

وی ادامه داد: مجموعه موج شكن های این بندر را مجموعه سازمان منطقه آزاد احداث كرده اما بسیاری از زیرساخت های بندر از قبیل اسكله ها، انبارها و سیلو ها توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال توسعه پیدا كردن است.

سخنگو و مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی یادآورشد: عصر دیروز كشتی حامل 320 TEU كالای كانتینری شامل مواد اولیه واحدهای تولیدی، قطعات خودرو و قطعات یدكی و همینطور مصالح ساختمانی وارد بندر كاسپین شد و پهلو گرفت.

دسترسی سریع
روی خط بازار