روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

آرش نورآقایی: گردشگری نمی تواند جایگزین صنعت نفت شود

یك كارشناس صنعت گردشگری گفت: گردشگری نمی تواند جایگزین صنعت نفت شود ولی به عنوان یك متمم اقتصادی خوب می تواند كار آمد باشد.

1401/06/29
|
08:43
|

«آرش نورآقایی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه محتوای مناسب برای معرفی به روز و كار آمد برای معرفی ایران نه در تصویر، نه در عكس، نه در فضاهای مجازی، نه شبكه های اجتماعی و نظایر این وجود ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: گفتمان های مرتبط با صنعت گردشگری در بخش های خصوصی و دولتی ایجاد شده اما مانیفست خاصی برای حركت به سمت جلو در كشور وجود ندارد كه باید به این مهم توجه ویژه شود.

این كارشناس صنعت گردشگری گفت: برای كمك به اقتصاد گردشگری و همینطور حركت به سمت توسعه گردشگری قبل از هرچیز باید دانست كه نباید بصورت غلوآمیز از گردشگری سخن گفت و اعلام كرد كه گردشگری تنها راه نجات اقتصاد و تنها منبع درآمد كشور است بلكه باید گفت گردشگری یكی از راه‌های درآمدزایی در یك دوره زمانی خاص است.

وی در ادامه افزود: متولیان صنعت گردشگری ایران باید به سمتی حركت كنند كه در بازاریابی و برندسازی به جای نگاه كمی به گردشگر نگاه كیفی داشته باشد.

نورآقایی با بیان این مطلب كه ارتقای و توسعه گردشگری در واقع یك مسئله علمی و رشد این صنعت نیز تا حدودی قابل پیش‌بینی است، اظهارداشت: یكی از فاكتورهای مورد توجه برای افزایش آمار ورودی گردشگران بحث توسعه پایدار و توجه به منابع موجود در كشور است.

وی در ادامه ضمن اشاره به ضرورت اساسی و انكارناپذیر انجام برنامه‌ریزی ‌های لازم و سیاست‌گذاری مقتضی به منظور تحقق رشد و توسعه در صنعت گردشگری یادآورشد: صنعت گردشگری مقوله‌ای نیست كه بگویند هر كشوری به صرف داشتن غنای فرهنگی و همچنین جاذبه‌های طبیعی و بكر بیشتر نسبت به سایر كشورها می‌تواند همیشه در این حوزه از جایگاه بهتری نیز برخوردار شود.

دسترسی سریع
روی خط بازار