روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

آرمان خالقی: افت شدید تولید با كاهش قدرت خرید مردم/ میزان تورم در كشوربسیار بالاست

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اگر قدرت خرید مردم در بازار داخلی بیش از این كاهش یابد بدون شك با افت شدید تولید در كشور مواجه خواهیم شد.

1401/06/28
|
09:23
|

«آرمان خالقی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: قدرت خرید مردم به میزان درآمد آنان بستگی دارد.

وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر میزان تورم در كشور حول و هوش 40 درصد است و در آمد مردم اعم از كارگران، كارمندان و سایر اقشار به همین نسبت افزایش پیدا نكرده و پیدا نمی كند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: فشار تورمی باعث می شود مردم روز به روز میزان مصرف خود را كاهش دهند چون از یك طرف تورم كالایی بالاست و از سمت دیگر قدرت خرید افزایش پیدا نمی كند از اینرو خانواده ها ناچارند از یكسری از هزینه های خود صرفنطر و به فكر تامین كالاهای اساسی تر مصرفی خانوار خود باشد.

وی در ادامه افزود: برای خارج شدن از این حالت شكنندگی در بخش تولید بطور حتم نگاه ها باید به سمت بازارهای صادراتی و به تعبیری بازارهای بیرون از بازار داخلی باشد.

خالقی بیان داشت: ایجاد ارتباط و توسعه ارتباطات تجاری و بین المللی با سایر كشورها از الزامات است و به تبع می تواند به خارج شدن كشور از این مضیقه كمك شایان توجهی كند.

وی ادامه داد: كالاهای تولیدداخل كه به بازار های بیرون عرضه می شود نمی توان پول این كالاها را به داخل برگرداند و همینطور كالاهای كه از سایر كشورها به بازارهای داخلی عرضه می شود آنان نیزنمی توانند پول كالاهای خود را دریافت كنند.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در حال حاضر ایران با برخی از كشورها به شكل تهاتر در حال داد و ستد است.

وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: یك اقتصاد روان با مناسبات سالم و بدون ایراد اینكه تجار بتوانند به راحتی با یكدیگر كار كنند و همینطور بازارها نیز با هم ارتباط داشته باشند.

دسترسی سریع
روی خط بازار