روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

عبدالرحمان حسینی فرد: گلخانه های ساخت ایران در سطح یك بین المللی است

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان كشور گفت: گلخانه های ساخت ایران در سطح یك بین المللی است و كشور امروز در این عرصه حرف زیادی برای گفتن دارد.

1401/06/25
|
10:13

«عبدالرحمان حسینی فرد» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: تا چند سال پیش گلخانه های مدرن از خارج وارد كشور می شد.

وی اظهارداشت: در حال حاضر از سوی اعضای این انجمن تكنولوژی مزبور بومی شده و دیگر نه تنها هیچ نیازی به واردات نیست بلكه می توان به كشورهای مختلف گلخانه از نظر قیمتی و كیفیت صادر كرد.

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان كشور گفت: اكنون میزان ارزآوری از نظر محصولات گلخانه، تكنولوژی گلخانه و اعزام كارشناسان در كشور مبلغ قابل توجهی است.

وی در ادامه از برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی «آی فارم » با محوریت كشاورزی و باغبانی در محل نمایشگاه آفتاب تهران خبرداد و افزود: آی فارم نمایشگاه انجمن تخصصی گلخانه سازان كشور است.

حسینی فرد اضافه كرد: این نمایشكاه با مشاركت 140 شركت در فضایی به مساحت بیش از 25 هزار متر مربع برگزار شده است.

وی ضمن اشاره به اینكه در نمایشگاه آی فارم بیشتر اعضای انجمن ملی گلخانه سازان شركت دارند، گفت: این نمایشگاه از كشورهای مختلف مثل عراق، پاكستان، افغانستان، كشورهای اوراسیا، قطر و عمان بازدید كننده دارد.

رئیس انجمن ملی گلخانه سازان كشور افزود: نمایشگاه مزبور تخصصی ترین نمایشگاه در زمینه گلخانه بوده و در عین حال خیلی مورد استقبال فعالان بخش كشاورزی و گلخانه قرار گرفته است.

وی همچنین با بیان اینكه آخرین تكنولوژی ها و دستاوردها در زمینه گلخانه در این نمایشگاه ارائه شده است، اظهارداشت: نمایشگاه آفتاب از بهترین نمایشگاه ها از نظر امكانات، دسترسی و ترافیكی در شهر تهران است و متقاضیان خیلی راحت تر می توانند در نمایشگاه مزبور حضور پیدا كنند.

حسینی فرد یادآورشد: نمایشگاه ای فارم تا روز پنجشنه 24 شهریورماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب دایر است.

دسترسی سریع
روی خط بازار