روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

قاسم نوده فراهانی : صنعت تجهیزات پزشكی بر مدار رونق

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع تجهیزات، لوازم پزشكی و علوم آزمایشگاهی گفت: روند تولید تجهیزات پزشكی كشور در شرایط فعلی نسبت به گذشته از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

1396/06/06
|
08:09
|

قاسم نوده فراهانی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله كه تحریم های دشمنان در بسیاری از موارد برای مملكت رحمت بوده است، افزود: جمهوری اسلامی در دوران تحریم به همت متخصصان و صنعتگران داخلی رشد و پیشرفت چشمگیری را در بسیاری از حوزه ها به ویژه تجهیزات پزشكی تجربه كرده است.

وی در ادامه وضعیت تولید در حوزه تجهیزات پزشكی را مطلوب ارزیابی كرد و اظهارداشت: وزارت بهداشت جهت حمایت از تولید ملی و تولیدكنندگان ایرانی مجوز ورود كالاهای مشابه تولید داخلی را ممنوع اعلام كرده است.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع تجهیزات، لوازم پزشكی و علوم آزمایشگاهی ضمن تقدیر و تشكر از تولیدكنندگان داخلی گفت: كیفیت در دنیای تجاری امروز حرف اصلی را می زند بنابراین می طلبد صنعتگران نسبت به كیفیت كالاهای ایرانی اهتمام جدی تری داشته باشند.

وی افزود: خروج اقتصاد كشور از شرایط ركودی و تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی در گرو تولیدات صادرات محور است.

نوده فراهانی تصریح كرد: تولید صادرات گرا همواره با كاهش هزینه تولید، قیمت رقابتی و كیفیت مناسب در جامعه معنا و مفهوم پیدا می كند.

وی با اعلام اینكه صادرات نسخه شفابخش اقتصاد كشور است، گفت: تولید در شرایط فعلی باید به نحوی باشد كه ضمن تامین نیازهای داخلی بتواند حرفی در سطح بازارهای بین المللی برای گفتن داشته باشد.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع تجهیزات، لوازم پزشكی و علوم آزمایشگاهی در مصاحبه با رادیو اقتصاد از دولت خواست بستر صادرات را بیش از گذشته برای تولیدكنندگان داخلی فراهم كند چرا كه صادرات در اشتغال افزایی، قدرت ارزآوری، پویایی تولید، رشد اقتصادی، خروج اقتصاد از ركود و سایر موارد در كشور بسیار نقش آفرین است.

برنامه «روی خط بازار» كاری از گروه كشاورزی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یك تصویر بزرگتر و كاملتر و قابل درك از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روی خط بازار