روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

افشین صدر دادرس: قیمت گوشت در كشور باید 9 درصد كاهش پیدا كند

صدر دادرس گفت: طبق قاعده با بخشنامه چهارم مرداد ماه سال جاری معاونت امور مالیاتی وزارت امور اقتصاد و دارایی باید 9 درصد قیمت گوشت و فرآورده های گوشتی چه بصورت فله و چه بصورت بسته بندی شده باید در كشور كاهش یابد.

1401/05/19
|
11:22

«افشین صدردادرس» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد اظهارامیدواری كرد كه با نظارت دستگاه های نظارتی همگان شاهد این كاهش قیمت گوشت در بازار باشند.

وی اظهارداشت: طبق گزارش های رسمی چهار میلیون راس دام مازاد در كشور وجود دارد كه این دام نه جذب بازار داخلی می شود و نه اجازه صادرات دارد.

مدیرعامل اتحادیه مركزی تعاونی های كشاورزی دام سبك كشور گفت: ناگفته نماند به تازگی شورای قیمت گذاری دام مجوزی مبنی بر صادرات دام زنده از كشور صادر كرده اما هنوز اقدامات اجرای این مصوبه آغاز نشده و همچنان درگیر مباحث اداری، تهیه شیوه نامه ها و دستور العمل هستند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه در شرایط كنونی بازار ارتباط قیمت گوشت و دام زنده منطقی نیست به یك معنا قیمت گوشت در بازار از قیمت دام زنده تبعیت نمی كند.

صدردادرس اضافه كرد: عوامل دیگری در بازار گوشت قرمز موثر هستند كه باید این عوامل نظارت شوند تا بتوان قیمت گوشت را به قیمت دام زنده نزدیكتر كرد.

وی همچنین با اشاره به اینكه فشار بر روی تولیدكنندگان دام در كشور بسیارزیاد است، اظهارداشت: قیمت دام پائین اما در برابر قیمت نهاده دامی بسیار بالاست.

مدیرعامل اتحادیه مركزی تعاونی های كشاورزی دام سبك كشور گفت: جمعیت دام مازاد در كشور بسیار زیاد است اما متاسفانه برای این تعداد دام نه در داخل و نه در خارج امكان عرضه وجود ندارد و این روند باعث سركوبی تولید در كشور خواهد شد.

وی افزود: شوربختانه با از بین رفتن تولید امنیت غذایی در كشور به مخاطره می افتد از این جهت نباید فراموش كرد واردات برای مملكت امنیت غذایی ایجاد نمی كند.

صدردادرس یادآورشد: برای تولید و تامین امنیت غذایی در كشور باید به معنای واقعی از تولیدكنندگان حمایت تا آنان بتوانند با خیال راحت و بدون كمترین دغدغه به امر مقدس تولید بپردازند.

دسترسی سریع
روی خط بازار