روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

فرانك ابوالمعصوم: توسعه تجارت الكترونیك در گرو اعتماد/ وجود 6 هزار كسب و كار خرد دارای اینماد بی ستاره در ایران

مدیر واحد پایش تجارت الكترونیك مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اعتماد از عوامل اصلی توسعه تجارت الكترونیك در سطح دنیاست.

1401/05/19
|
09:27
|

«فرانك ابوالمعصوم» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: یكی از مهمترین ماموریت های نماد اعتماد الكترونیكی كاهش ریسك خرید اینترنتی و افزایش اعتماد است چرا كه اعتماد یكی از عوامل اصلی توسعه تجارت الكترونیك در همه جای دنیا تعریف می شود.

وی اظهارداشت: هرچه قدر سطح اعتماد افرادبه فضای اینترنت و تجارت الكترونیك بیشتر شود به همان نسبت استقبال از خرید اینترنتی نیز افزایش پیدا می كند.

مدیر واحد پایش تجارت الكترونیك مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی است.

وی افزود: بطوركلی در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به كسب و كارهای اینترنتی را برعهده دارد.

ابوالمعصوم اضافه كرد: نماد اعتماد الكترونیكی هویت صاحب و محل فعالیت كسب وكارهای اینترنتی را احراز می كند.

وی اظهارداشت: این نماد نشانه‌ای كه تنها توسط مركز توسعه تجارت الكترونیكی صادر و به كسب و كارهای مجازی مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن ها اعطا می شود.

مدیر واحد پایش تجارت الكترونیك مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نشانه نماد اعتماد الكترونیكی یك علامت دولتی است وهرگونه جعل وسوء استفاده از آن علامت ممنوع و مشمول احكام جعل علامت دولتی است.

وی افزود: استفاده از تصویر نماد به جای نشانه آن مصداق جعل و ضمانت اجرای كیفری دارد.

ابوالمعصوم در ادامه از وجود افزون بر شش هزار كسب و كار خرد دارای اینماد بی ستاره در كشور خبرداد و اظهارداشت: به منظور تسهیل حداكثری برای كسب و كارهای خرد متقاضی اینماد، فرآیند ساده شده نماد اعتماد الكترونیكی در قالب «اینماد بدون ستاره» فقط با احراز هویت و دامنه، طراحی و پیاده سازی شده است.

وی به رادیو یادآورشد: طی این فرآیند كسب و كار می تواند كمتر از 10 دقیقه اینماد بدون ستاره خود را دریافت كند و به عبارت دیگر مجموع فرآیند از ابتدای ثبت نام تا دریافت كد اینماد ظرف حداكثر 10 دقیقه برای كاربر معمولی قابل انجام است.

دسترسی سریع
روی خط بازار