روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

محمدحسن نامی: آسیب 384 واحد مسكونی بر اثر زلزله در هرمزگان

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با اشاره به اینكه دو زلزله بالای شش ریشتر استان هرمزگان را لرزاند، گفت: متاسفانه در این زلزله 384 واحد منزل مسكونی دچار آسیب شده است.

1401/04/12
|
12:22

«محمدحسن نامی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: همچنین در این زلزله پنج نفر جان خود را از دست دادند و 39 نفر هم مصدوم شدند.

وی اظهارداشت: از مجموع مصدوم شدگان در اثر زلزله بجزء 9 نفر بقیه از بیمارستان ترخیص و این نفر هم تا فردا غروب از بیمارستان ترخیص خواهند شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشور گفت: روستای سایه خوش استان هرمزگان در اثر زلزله بیشترین آسیب را به خود دیده است.

وی در ادامه از توزیع غذای گرم، آب، آب میوه و دیگر اقلام ضروری به میزان كافی در بین زلزله زدگان منطقه خبرداد و افزود: جدا از این مراكز بهداشتی و درمان اعم از درمانگاه و بیمارستان صحرایی در منطقه به همت یگان‌های نیروهای مسلح دایر شده و هیچ مشكلی از این نظر وجود ندارد.

نامی ضمن اشاره به گرمی هوا در منطقه اظهارداشت: قرار بر اینكه به هر خانواده زلزله زده یك دستگاه كانكس كولردار داده شود تا هرچه سریعتر در این كانكس‌ها مستقر شوند.

وی ادامه داد: وسایل سرمایشی با توجه به گرمای هوا از ملزومات مردم این منطقه به خصوص كودكان و سالمندان بوده كه خوشبختانه تدابیر لازم در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت بحران كشوراظهارداشت: تماس‌های بسیار زیادی از سراسر كشور مبنی بر ارسال كمك به زلزله زدگان استان هرمزگان گرفته می‌شود كه این نشان می‌دهد مردم در شرایط سخت همواره در كنار یكدیگر بوده و هستند كه این جای شكرگزاری بسیاردارد.

وی در ادامه یادآورشد: «احمد وحیدی » وزیر كشور نیز برای بررسی وضعیت زلزله‌زدگان و تسریع در امدادرسانی به حادثه دیدگان این زلزله وارد استان هرمزگان شده است.

دسترسی سریع
روی خط بازار