روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

علی اكبر عبدالملكی: حكمرانی واحدی در صنعت گردشگری كشور وجود ندارد

رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه گره كار صنعت گردشگری كشور اینكه حكمرانی واحدی در این حوزه وجود ندارد.

1401/04/12
|
10:40

«علی اكبر عبدالملكی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: موقعیت ایران از نظر استراتژیك فوق العاده برای جذب توریست عالی است و می‌تواند گردشگران هركشوری را به خود جلب و جذب كند.

وی اظهارداشت: سرتاسر كشور عزیز ایران سرشار از جاذبه‌های گردشگری زیبا و دیدنی است و باید این جاذبه ‌ها به بهترین شكل ممكن به جهانیان معرفی شود.

رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه به دلیل پاره از مشكلات منجمله تحریم جاذبه‌ها، امكانات و ظرفیت‌های غنی گردشگری ایران اسلامی به نحو باید و شاید به دنیا معرفی نشده است.

وی افزود: در حال حاضر ایران از نظر قیمت به بهشت گردشگران خارجی تبدیل شده یعنی هزینه در ایران برای گردشگران خارجی فوق العاده پائین است و هر گردشگری با 1000 دلار می‌تواند 10 تا 15 روز تمام كوچه و پس كوچه‌های ایران را بازدید كند.

عبدالملكی بیان داشت: متاسفانه در چنین وضعیتی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرده مبنی بر این كه قیمت بلیت پروازهای داخلی برای اتباع غیر ایرانی بر اساس دلار به نحوی تعیین شده كه «پرواز در مسیرهای داخلی برای اتباعی كه كد ملی ایرانی دارند با همان شیوه قبل محاسبه می‌شود اما مسیرهای پروازی داخلی برای اتباع غیر ایرانی با نرخ دلار محاسبه خواهد شد یعنی برای مسافران خارجی سقف نرخ پروازهای داخلی زیر یك ساعت 100 دلار و از یك ساعت بیشتر 150 دلار است.

وی ادامه داد: چنین تصمیماتی به ضرر رشد و توسعه صنعت گردشگری در كشور و به تعبیری خود تحریمی است.

رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: ایران به اندازه كافی با انواع تحریم در حال دست و پنجه نرم كردن است چرا در چنین وضعیتی بخش نامه‌ای صادر می‌شود كه گردشگران خارجی به ایران سفر نكند آیا این خود تحریمی نیست؟!.

وی در ادامه با اشاره به اینكه ایران هفتمین كشور پر جاذبه دنیاست، افزود: سیاست گذاری‌ها، برنامه‌ریزی و حمایت ها باید به گونه‌ای باشد كه بستر ورود گردشگر خارجی هر روز نسبت به گذشته به داخل خاك ایران بیشتر شود.

عبدالملكی اظهارداشت: ورود هر گردشگر خارجی به ایران برای كشور ارزآوری دارد و در شرایطی كه مملكت با محدودیت‌های تحریمی مواجه است صنعت گردشگری فرصتی مطلوب برای دسترسی به منابع ارزی جدید است.

وی همچنین با اشاره به اینكه پایان دادن به ایران هراسی از دیگر دستاوردهای مهم صنعت گردشگری برای اقتصاد كشور است، یادآورشد: بسترسازی‌ها در كشور باید به نحوی باشد كه روز به روز بر تعداد گردشگران خارجی وارد شده به ایران افزوده شود.

دسترسی سریع
روی خط بازار