روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

شهاب جنابی: تقدیر از 65 فعال برتر و برگزیده در حوزه تولید و تجارت كشور

رئیس ستاد دهه تولید و تجارت از تقدیر 65 فعال برتر و برگزیده در حوزه تولید و تجارت به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در كشور خبر داد.

1401/04/12
|
09:52

«شهاب جنابی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: درتقویم كشور یكم تیر به عنوان روز اصناف و دهم تیر به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

وی اظهارداشت: امسال این دهه به نام تولید و تجارت نامگذاری و برای هر روز برنامه‌هایی پیش‌بینی شده بود.

رئیس ستاد دهه تولید و تجارت گفت: خوشبختانه برنامه‌های متنوعی از قبیل برگزاری 271 نشست هم اندیشی، برگزاری 41 نمایشگاه تخصصی به خصوص در حوزه دانش بنیان و صادرات، برگزاری 75 رویداد خلاقانه برای انتقال تجربه، انجام بازدید گروه‌های مرجع از واحدهای صنعتی بزرگ و بسیاری موارد دیگر در طول این دهه دنبال شده است.

وی افزود: امروز كه روز ملی صنعت و معدن در كشور بود به عنوان اختتامیه این دهه برنامه‌ای برگزار شد و در این برنامه از 65 نفر افراد برتر و برگزیده در حوزه تولید و تجارت كشور تقدیر به عمل آمد.

جنابی اظهارداشت: امسال در دهه تولید و تجارت 209 طرح صنعتی به ارزش 43 هزار میلیارد تومان برای بهره برداری آماده شده بود كه اشتغال نزدیك به 17 هزار و 500 نفر را در این طرح‌ها به همراه داشته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در جلسه امروز از مجموع این طرح‌ها هشت مورد با دستور ریاست محترم جمهوری به صورت ویدیو كنفرانس افتتاح شد.

رئیس ستاد گرامیداشت دهه تولید و تجارت در وزارت صمت گفت: ماهیت این پروژه‌ها امید آفرین است.
وی در ادامه افزود:بطور كلی دو هدف مهم در دهه تولیدو تجارت دنبال شد هدف اول تبیین اقدامات و دستاورد‌های مهمی بود كه در بخش صنعت، معدن و تجارت كشور حاصل شده است.

جنابی با اشاره به اینكه تبیین اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته می‌تواند انرژی مثبتی را برای مخاطبان ایجاد كند،اظهارداشت: این هدف بسیار مهم بود و در راستای موضوع جهاد تبیین مورد تاكید مقام معظم رهبری تعقیب شد.

وی یادآورشد: هدف دوم قدردانی و قدرشناسی از فعالان و تلاشگران این عرصه بود كه در طول سال زحمات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند و لازم بود كه به نحو مقتضی از این عزیزان قدردانی شود.

دسترسی سریع
روی خط بازار