روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

محمد وحیدی: تحصیل 11 تا 12 درصد دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی

عضو كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر 11 تا 12 درصد دانش‌آموزان كشور در مدارس غیر انتفاعی و غیر دولتی تحصیل می‌كنند.

1401/04/06
|
09:55

«محمد وحیدی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: ناگفته نماند درصد پوشش این مدارس با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت است.

وی همچنین اظهارداشت: درصد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس غیر دولتی در استان‌های مختلف كشور با توجه به مناطق برخوردار و غیر برخوردار نیز تفاوت جدی وجود دارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی گفت همچنین این درصد در مناطق مختلف شهری نیز متفاوت است.

وی افزود: برای مثال در برخی از مناطق شهر تهران تعداد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مداس غیر دولتی بیش از 45 درصد است به دلیل نوع برخورداری كه در این مناطق وجود دارد.

وحیدی بیان داشت: تحصیل رایگان و ایجاد فرصت برابر آموزشی در سطح كشور هم تاكید قانون اساسی و هم قوانین جاری مملكت است.

وی ادامه داد: اگر مدارس غیر دولتی در مناطقی از كشور ایجاد شده مبتنی بر اینكه باری از دوش مدارس دولتی برداشته شود یا اینكه دولت به دلیل عدم پوشش كامل تحصیلی یا نبود امكانات در برخی از مناطق كشور این بار را بر دوش اولیای دانش‌آموزان گذاشته میزان نظارت دولت هم بر این مدارس بسیار مهم است.

عضو كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به فاصله گرفتن از كلمه به نام غیر انتفاعی در مدارس گفت: بدون شك مدرسه یك مركز انتفاعی برای یك عده‌ای در سر مایه گذاری است و كسی نمی‌تواند منكر این قضیه شود.

وی همچنین با اشاره به اینكه شكل‌گیری مدارس غیر دولتی در كشور مبتنی بر قانون است، افزود: مدارس غیر انتفاعی و غیر دولتی مدارسی هستند كه زیر نظر آموزش و پرورش تشكیل اما با مشاركت مردمی اداره می‌شوند.

وی یادآورشد: دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدارس باید شهریه پرداخت كنند.

دسترسی سریع
روی خط بازار