روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

شعبان فروتن: كیفیت بالای تولیدات كشورهای رقیب بازار سوریه را احاطه كرده است

شعبان فروتن گفت: اولین قدم برای ورود به بازار سوریه بالا بردن كیفیت محصولات است در غیر اینصورت فضای تعامل برای كشورهای دیگر باز می شود.

1401/02/20
|
12:46

به گزارش رادیو اقتصاد شعبان فروتن عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سوریه در گفتگو با برنامه روی خط بازار گفت: با توجه به سفر اخیر رئیس جمهور سوریه فضای مناسبی برای تعاملات اقتصادی بین دو كشور فراهم آمد.

وی ادامه داد: متاسفانه ما فرصت های گذشته را در روابط تجاری با سوریه از دست دادیم و تراز تجاری ما با این كشور از عراق هم كمتر می باشد.

فروتن ارائه مشوق های صادراتی به بازرگانان كشورهای عراق و غیره را از دیگر راه های كسب بازار سوریه دانست و افزود: متاسفانه برای بازرگانان و فعالان بخش خصوصی ما هیچ مشوق صادراتی در نظر گرفته نشده است كه امر برای توسعه روابط اقتصادی مضر است.

وی بسته بندی متنوع و استاندارد را از دیگر امتیازات كشورهای صادر كننده به بازار سوریه دانست.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سوریه توان خدمات فنی مهندسی پیشرفته ایران در حوزه ساخت و ساز را بسیار بالا ذكر كرد و افزود: اولین گام برای ساخت و ساز مناطق آسیب دیده سوریه ورود مهندسان و معماران ایرانی به این كشور است كه پس از ارزیابی و كسب اطلاعات مناطق سوریه قادر خواهند بود شهرك ها و ساختمان های مدرن در این كشور تاسیس كنند. وی همكاری دولت را از لازمه موفقیت كسب بازار سوریه دانست.

دسترسی سریع
روی خط بازار