روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

جعفر قادری: با افزایش هزینه ها برخی مردم ماكارونی را جایگرین برنج كرده اند

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای گفت: با افزایش قیمت آرد كه منجر به افزایش قیمت ماكارونی شده مصرف كننده های داخلی با مشكل مواجه شده اند چون برخی از مردم ماكارونی را جایگزین برنج كرده اند.

1401/02/19
|
13:12

به گزارش رادیو اقتصاد جعفر قادری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه روی خط بازار گفت: دولت در ازای هر تن گندم وارداتی مبلغی بالغ بر 500 دلار می پردازد و به همین منظور باید مدیریت جامع و هوشمندی صورت گیرد كه این گندم ها در دامداری ها و موارد غیر ضروری توزیع نشود.

وی ادامه داد: یارانه گندم كه باید در سبد غذایی مردم قرار می گرفت، به صنایع ماكارونی سازی تزریق و محصولات با سود بالا به كشورهای دیگر صادر می شد و متاسفانه به منظور جلوگیری از این روند یارانه نان هوشمندسازی شد و همین امر افزایش قیمت نان و ماكارونی را به همراه داشت و مصرف كننده داخلی را نیز با مشكل روبرو كرد.

وی در خصوص نظارت بر اجرای صحیح هوشمندسازی یارانه ها توسط مجلس شورای اسلامی گفت: كلیات قانون توسط مجلس شورای اسلامی مصوب و جزییات اجرای آن توسط دولت كارشناسی می شود ولی قبل از اجرای قانون دولت با كمیسیون های مجلس مشورت لازم را انجام داده و اگر روش های اجرایی قانون توسط دولت مورد تایید نباشد مجلس ورود كرده و مقابل اجرای نادرست را می گیرد.

وی یارانه اختصاصی در بودجه 1401 را 250 هزار میلیارد تومان قید كرد و گفت: یارانه اختصاصی توسط دولت در برخی از حوزه ها مورد استفاده قرار می گیرد ولی در صورت مشاهده هرگونه روشهای غیر منطقی توسط دولت، جلسات تخصصی و كارشناسی به منظور رفع آن بین دولت و مجلس صورت خواهد گرفت.

دسترسی سریع
روی خط بازار