روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

پیمان پیرفرشی: فرآیند اطلاع رسانی بصورت الكترونیكی انجام می شود

پیرفرشی گفت: مالكان واحدهای تكمیل شده مسكن مهر كه دارای خدمات زیربنایی هستند موظفند تا پایان خردادماه سال 1401 برای تبدیل تسهیلات دریافتی از بانك مسكن به تسهیلات فروش اقساطی به بانك مسكن مراجعه كنند.

1401/02/10
|
09:49

به گزارش رادیو اقتصاد پیمان پیرفرشی سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس در گفتگو با برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد از فرآیند اطلاع رسانی بصورت الكترونیكی خبر داد و گفت: مسكن مهر از سال 92 شروع شد و 84500 واحد پروژه تعریف شده بود و تا امروز 70 هزار واحد تحویل شده است.

پیرفرشی گفت: براساس راهبرد اصلی دولت حمایت های انجام گرفته از سوی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تثبیت قیمت های مورد توافق با متقاضیان اولیه و گروه هدف مسكن مهر در شهر جدید پردیس؛ شركت عمران بر همین اساس برنامه های خود را تدوین و عملیات اجرایی مربوطه را تنظیم می نماید.

او در ادامه گفت: پس ازصدور اطلاعیه ها پیمانكار و مشاوران ما در چرخه پیگیری قرار خواهند گرفت تا در مراجعه و تحویل واحد مراحل كارت قسط بانكی ایرادات آن نیز برطرف شود.

او گفت: حدود 3000 واحد داریم كه از سالهای گذشته 95 درصد واحدها انجام شده و از آنجا كه مراجعه كننده ای نداشتیم مشخص شد اكثر اینها در اختیار دلالان است.

وی گفت: در بند 4 تبصره 11 قانون بودجه 1401 آمده است مالكان واحدهای تكمیل شده مسكن مهر كه دارای خدمات زیربنایی هستند موظفند تا پایان خردادماه سال 1401 برای تبدیل تسهیلات دریافتی از بانك مسكن به تسهیلات فروش اقساطی به بانك مسكن مراجعه كنند. بانك مسكن مجاز است در صورت عدم مراجعه مالكان فوق نسبت به افزایش نرخ سود تسهیلات این واحدها از نرخ مصوب كنونی به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (18 درصد) اقدام كند.

سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس اعلام كرد: تحویل سند تك برگ به مالكان قدیمی و جدید مسكن مهر پردیس و زمین های واگذار شده در سال‌های گذشته آغاز شده‌است.

پیمان پیرفرشی افزود: ساخت پروژه مسكن پردیس از اواخر دهه 70 آغاز شده و با توجه به نزدیك شدن به پایان پروژه ملی مسكن مهر پردیس ، واگذاری سند تك برگ به مالكان قدیمی پردیس و مسكن مهر در دست اقدام و اجرا است.

وی ادامه داد: تعامل خوبی با اداره ثبت اسناد و املاك شهرستان و شهرداری پردیس با امضای تفاهم نامه های مرتبط برای دریافت اسناد و پایان كار مالكان مسكن مهر داریم تا بستر مناسبی برای صدور اسناد تك برگ به مالكان ایجاد كنیم.

سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس گفت: زنجیره ای از اقدامات ثبتی در شهر جدید پردیس آغاز شده و ماموریت ما زمانی به پایان می رسد كه مالكان مسكن مهر در خانه های خود ساكن و مانند سایر مالكانی كه خرید و فروش آنها در یك بستر قانونی و مشخص انجام می شود، سند مالكیت داشته باشند.

پیرفرشی گفت: برای واگذاری اسناد مالكان در حوزه های بودجه ای و سیستمی برنامه ریزی شده تا در سال پیش رو با قوت و سرعت بیشتری كار واگذاری اسناد به مالكان اجرا و انجام شود.

وی با اشاره به آمار ساخت و ساز در مسكن مهر پردیس ، اظهار داشت: تعهد ساخت واحدهای مسكن مهر در پردیس توسط شركت عمران 84 هزار واحد بود كه تاكنون 70 هزار واحد آن تكمیل و تحویل شده و تنها 14 هزار واحد باقی مانده تا تكمیل و به مالكان تحویل وپرونده مسكن مهر پردیس بسته شود.

پیمان پیر فرشی سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به تاكید آیت الله ابراهیم رییسی رئیس جمهور بر اتمام طرح مسكن مهر پردیس در پایان خاطر نشاد كرد: مهمترین برنامه ما با استفاده از همه ظرفیت ها و امكانات اتمام پروژه مسكن مهر است و بازدید رئیس جمهور در ابتدای سال 1401 تاكیدی بر ضرورت اتمام این پروژه ملی است.
گفتنی است :شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

دسترسی سریع
روی خط بازار