روی خط بازار شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

علی قلی ایمانی: با افزایش قیمت آرد شاهد رشد 70 درصدی محصولات و نان های حجیم خواهیم بود

علی قلی ایمانی گفت: در صورت افزایش قیمت آرد با توجه به عوامل تاثیر گذار در روند تولید محصولات و نان های حجیم شاهد افزایش نرخ 70 درصدی خواهیم بود.

1401/02/07
|
11:54

به گزارش رادیو اقتصاد علی قلی ایمانی مدیر عامل بنیاد ملی گندمكاران ایران در گفتگو با برنامه روی خط بازار گفت: تولید كنندگان با خرید آرد 11500 تومانی و تحمیل هزینه های حمل و نقل و تولید ناگزیر به فروش محصولات تا 70 درصد افزایش خواهند بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر آرد های موجود در بازار با نرخ 5000 تومان محاسبه شده است و این درحالی است كه تا مبلغ 16000 هزار تومان به دست مشتری می رسد و دست اندركاران و مسئولان نظارتی باید اقدام جدی در این خصوص انجام دهند.

مدیر عامل بنیاد ملی گندمكاران ایران با اشاره به فروش آرد توسط برخی از واحد های نانوایی در بازار آزاد توضیح داد: دولت با اختصاص یارانه، آرد را با قیمت 820 تومان در هر كیلو در اختیار نانوایان قرار می دهد و این تعدیل قیمت برخی از واحد ها را وسوسه میكند به جای زحمت روند تولید این محصول را بصورت خام و با قیمت گزاف در بازار آزاد به فروش برسانند.

وی ادامه داد: چند نرخی بودن قیمت آرد موجب رانت و سوء استفاده برخی از افراد شده كه با اصلاح نرخ می توان این روند را به حداقل رساند.

وی متذكر شد: در حال حاضر هیچ افزایش قیمت آرد نداشته ایم و افزایش قیمت نان غیر قانونی است.

دسترسی سریع
روی خط بازار